
Festilent spaart met Grote Clubactie voor overkapping van kunstgrasveld
Zeeland 204 keer gelezenZEELAND – Voetbalvereniging Festilent uit Zeeland gaat vanaf zaterdag 19 september opnieuw op pad voor de jaarlijkse Grote Clubactie. Na succesvolle deelnames in voorgaande jaren heeft de vereniging voor 2026 een opbrengst van 6.000 euro als doel gesteld. Een belangrijk deel daarvan is bestemd voor materialen voor het jeugdvoetbal. Daarnaast wil Festilent verder sparen voor een windscherm en overkapping bij het kunstgrasveld.
De Grote Clubactie is voor Festilent inmiddels een belangrijke manier geworden om extra voorzieningen te realiseren. Bij eerdere deelnames werd onder meer geld ingezameld waarmee het pannaveld kon worden aangelegd. Tijdens de vorige actie haalde de vereniging 7.142,40 euro op. Een deel daarvan werd al gereserveerd voor de gewenste voorziening langs het kunstgrasveld.
Beschutting langs kunstgrasveld
Dat veld wordt volgens Festilent veel gebruikt wanneer de weersomstandigheden minder gunstig zijn. Een windscherm en overkapping moeten spelers en toeschouwers daarom meer beschutting bieden tegen kou, wind en regen. Met het gespaarde bedrag van vorig jaar en een deel van de opbrengst van 2026 wil de vereniging bekijken welke mogelijkheden er zijn om het plan daadwerkelijk te realiseren.
Een groot gedeelte van de nieuwe opbrengst vloeit tegelijkertijd terug naar de jeugd. Dat is niet toevallig, want juist de jeugdleden leveren een belangrijke bijdrage aan de lotenverkoop. Alle pupillen en jeugdleden van de leeftijdscategorie Onder 9 tot en met Onder 19 kunnen meedoen.
De verkoop verloopt volledig digitaal. Een lot kost 3 euro. Sinds dit jaar gaat 85 procent daarvan rechtstreeks naar de deelnemende vereniging. Voor Festilent betekent dit 2,55 euro per verkocht lot. Voorheen was dat 80 procent.
Persoonlijke internetpagina
Jeugdleden krijgen een persoonlijke internetpagina die gedeeld kan worden met familie, vrienden en bekenden. Daarnaast ontvangen zij een verkoopkaart met een blokjescode. Daarmee kunnen zij langs de deuren. Na het scannen komt de koper rechtstreeks op de persoonlijke verkooppagina van het betreffende lid terecht. Festilent vraagt ouders van de jongste deelnemers om tijdens de verkoop langs de deuren mee te gaan.
Extra beloning voor verkopers
De vereniging probeert de jeugd extra te stimuleren. Wie minimaal 25 loten verkoopt, ontvangt een medaille van de Grote Clubactie en drie consumpties in de kantine. Bij 100 verkochte loten wacht een nieuw trainingspak van Festilent ter waarde van 69,99. Ook het team dat gezamenlijk de meeste loten verkoopt, ontvangt een prijs.
Superlot
Bedrijven, seniorenleden en andere betrokkenen kunnen bijdragen door een Superlot te kopen. Zo’n Superlot vertegenwoordigt 50 gewone loten en kost 150 euro. Daarvan gaat 127,50 naar Festilent. Bedrijven die een Superlot aanschaffen, krijgen een symbolisch exemplaar met hun bedrijfsnaam in de kantine en worden vermeld via de communicatiekanalen van de club.
Van Tilburg naar landelijke actie
De Grote Clubactie kent een geschiedenis die teruggaat tot 1972. De Tilburgse hoofdredacteur Pierre Claessens bedacht destijds een manier om plaatselijke verenigingen financieel te ondersteunen. Samen met Gerrit van den Broek regelde hij een sponsor, een prijs en loten. Het lokale initiatief groeide binnen vijf jaar uit tot een landelijke actie.
Inmiddels verkopen leden van duizenden verenigingen jaarlijks loten voor eigen clubdoelen, variërend van trainingsmaterialen en activiteiten tot jubilea en accommodaties.
Actie loopt tot en met 27 oktober
De actie loopt dit jaar van 19 september tot en met 27 oktober. Op 30 oktober wordt de totale opbrengst bekendgemaakt. De trekking is op 3 november. Kopers maken volgens de organisatie kans op 1 van 1.000.000 prijzen, met een winkans van 1 op 9. De hoofdprijs bedraagt 100.000 euro.
Voor Festilent telt uiteindelijk vooral wat de actie op het eigen sportpark mogelijk maakt. Na het pannaveld moet de komende opbrengst de gewenste beschutting bij het kunstgrasveld weer een stap dichterbij brengen.
Festilent doet ook weer mee aan Rabo ClubSupport
Naast de Grote Clubactie neemt Festilent deel aan Rabo ClubSupport. De opbrengst daarvan wordt volledig ingezet voor het bevorderen van het jeugdvoetbal in Zeeland.
Leden van Rabobank kunnen tijdens de stemperiode een stem uitbrengen op Festilent. Volgens de voetbalvereniging leverde iedere stem tijdens eerdere berekeningen ongeveer 9 euro op. Landelijk verdeelde Rabobank vorig jaar 19,8 miljoen euro via de actie.
Festilent wil de opbrengst gebruiken om jongens en meisjes meer mogelijkheden en plezier te bieden bij het voetballen. Stemmen kan via de toepassing van Rabobank of via de website van de bank.
Selectie Festilent
Paul van der Vlist
Jasper van den Berg
Marnix Romviel
Rens van der Ven
Teun Cornelissen
Jorg Danen
Hidde van Dongen
Bram Geurts
Joost Geurts
Stef de Groot
Jens Hendriks
Daan van Son
Mathijs Verstegen
Jean van Deijne
Chiel Noijen
Pepijn Schonenberg
Floris de Klein
Rens de Groot
Frank Baas
Tom van der Burgt
Hoofdtrainer:
Tom van Dalen
Assistent-trainer:
Rob de Groot
Assistent-scheidsrechter:
Ton Thorn
Keeperstrainer:
David van der Wijst
Spitsentrainer:
Marco Verstegen
Verzorgers:
Kees Jans
Loes van Gerwen
Teamondersteuner:
Marie Pluk




















