Afbeelding

Trainerscarrousel: nieuwe gezichten én vertrouwde namen; VCO en Herpinia vernieuwen technische staf, VESTA’19 en OKSV kiezen voor continuïteit

Sport 110 keer gelezen

REGIO - Nog voordat de laatste beslissingen vorig seizoen vielen, werd achter de schermen bij amateurclubs alweer volop gebouwd aan de volgende voetbaljaargang. De spreekwoordelijke trainerscarrousel draaide de afgelopen maanden op volle toeren. Ook bij vijf verenigingen in het verspreidingsgebied van Arena veranderde er het nodige. DAW Schaijk begint het seizoen 2026-2027 met Ronald Boudewijn als nieuwe hoofdtrainer. Ook VCO en Herpinia kiezen voor een nieuw gezicht voor de groep. VESTA’19 en OKSV bewandelen juist de weg van de continuïteit.

Bij VCO krijgt de trainerswissel een bijzonder tintje. De vijfdeklasser legt het eerste elftal vanaf het nieuwe seizoen in handen van de pas 24-jarige Pepijn Nelissen. Nelissen deed al de nodige ervaring op. Hij werkte eerder samen met zijn vader Niek bij Batavia en VVLK. Met Batavia werd het duo kampioen, terwijl met VVLK de finale van de nacompetitie werd bereikt. Daarna stond Pepijn twee jaar aan het roer bij het zaterdagelftal van Ewijk. Op ’t Oventje krijgt Nelissen nu de kans om zich verder te ontwikkelen. “Ik ben superblij dat VCO mij de kans geeft om te debuteren als hoofdtrainer van een eerste elftal. Het is een fijne club met fijne mensen, waar ik me meteen thuis voelde”, reageerde Nelissen na zijn aanstelling.
Langs de lijn kan hij komend seizoen rekenen op een bekend gezicht. Vader Niek, die stopte als hoofdtrainer van Herpinia, gaat nu aan de slag als leider bij VCO. “Heel prettig, want door zijn ruime ervaring en successen kan ik daar alleen maar van leren.”

Ervaren trainer voor Herpinia
Herpinia krijgt op zijn beurt een trainer met een schat aan ervaring. De vijfdeklasser uit Herpen stelde Wilco van Buuren aan als opvolger van Niek Nelissen en Roel van den Boom. Van Buuren woont in Herpen en heeft zowel als speler als trainer een omvangrijke loopbaan achter de rug. De inmiddels 63-jarige Van Buuren begon in 1983 als profvoetballer bij Ajax en kwam daarna uit voor PEC Zwolle, Willem II en FC Den Haag. Vanaf 1998 richtte hij zich op het trainersvak. Hij werkte onder meer als jeugdtrainer bij Ajax, NEC, RKC Waalwijk en Willem II. Zijn trainersloopbaan bracht hem vervolgens ook naar het buitenland, waaronder Bahrein, Saoedi-Arabië en de Verenigde Arabische Emiraten. Daarnaast was hij hoofdtrainer van Hongarije O21.

Herpinia ziet in hem de man die kan voortbouwen op het fundament dat de afgelopen jaren is gelegd. Het bestuur en de technische commissie verklaarden na de aanstelling: “Wilco ziet het trainerschap bij Herpinia als een uitdaging en wil graag een bijdrage leveren om de jeugdige selectie technisch en tactisch op een hoger niveau te brengen.”

Cornelissen blijft bij VESTA 
Niet iedere club zag aanleiding een nieuwe trainer te zoeken. Bij VESTA’19 blijft André Cornelissen aan het roer. De 57-jarige trainer is sinds 2023 verbonden aan de fusieclub en verlengde zijn verblijf met nog een seizoen. Cornelissen ziet voldoende perspectief om verder te bouwen. “De club heeft organisatorisch een sterke basis voor de toekomst en de jonge spelersgroep spreekt ambitie uit. De spelers willen zich ontwikkelen en succes boeken. Ik zie voor mezelf nog genoeg uitdagingen en mogelijkheden om hier verder vorm aan te geven en mee te bouwen aan een mooie toekomst.”

Voorzitter Robbert de Groot is eveneens tevreden over de continuïteit. “André Cornelissen past heel goed bij onze club en de selectie van VESTA’19. André heeft een mooie combinatie van deskundigheid, ervaring en gevoel voor sfeer die past bij deze club.”
De vereniging zette de afgelopen periode flinke stappen. De fusie werd officieel afgerond en er kwam een kunstgrasveld. Ook wordt een videocamera ingezet voor wedstrijdanalyses. Cornelissen: “De mensen van VESTA willen écht vooruit. Ik wil met mijn kennis en ervaring deze club helpen te groeien.”

OKSV verder met Chahaibi
OKSV verlengde het contract met Hachemi Chahaibi met twee seizoenen. De Nijmeegse trainer begon in de zomer van 2025 bij de vijfdeklasser nadat hij was overgekomen van VV Gassel. Voor het bestuur is vooral de manier waarop Chahaibi met de relatief kleine spelersgroep werkt reden om langer met hem door te gaan. “Met een smalle selectie lukt het de trainer om de groep te bieden wat ze nodig hebben”, aldus het bestuur. De huidige spelersgroep is intact gebleven en krijgt versterking van jeugdspelers onder 19, die eerder in het samenwerkingsverband met Herpinia speelden.

Waar VCO en Herpinia met nieuwe trainers een volgende fase ingaan, kiezen VESTA’19 en OKSV bewust voor de ingezette lijn. Verschillende keuzes, maar met hetzelfde doel: sportief verder bouwen aan een succesvolle toekomst.


Selectie VCO

Bram van Dijk
Merijn Janssen
Stan van der Zwaan
Nout van der Zwaan
Lander Deriemaeker
Nick Gruijtrooij
Tomas van Lieshout
Roel Huvenaars
Mart van der Zwaan
Niels van den Brand
Loet Jacobs
Joshua Santegoets
Mels van Dijck
Giel van den Crommenacker
Manuel van Lieshout
Mike Vissers
Daan Schel
Sem van Oort
Jaap Wendt
Danny Kremers

Hoofdtrainer:
Pepijn Nelissen

Leiders:
Niek Nelissen
Sil Jacobs

Vlagger:

Nick Manders


Selectie VESTA’19

Mathijs van Lier
Pieter Kroot
Igor Loeffen
Timo Schaars
Jelle Stegeman
Roemer Janssen
Juul Hoogstede
Boudewijn Stegeman
Ties van Aar
Mats Barf
Gijs Hesse
Thom Schotman
Thijmen Megens
Jelle Suppers
Daan Francissen
Nils Barf
Hidde Suppers
Davy van de Leur
Lars Lenting
Daan Schoenmakers
Sietse Suppers
Jens Kuijpers
Siets van Aar
Job Swinkels
Sjoerd de Laat
Jorn de Best
Mees Theunissen
Mik Hesse
Jesse Francissen
Tijn Lenting
Jonas Floriusen
Caspar van Cuijk
Jannes Beuker
Job Bruggers
Nick van de Camp
Lars van Daalwijk
Nick van Daalwijk
Julian Arts
Justus van Cuijk
Hidde van Schadewijk
Joep de Groot
Luuk van de Heuvel
Giel van Aar
Humphry Ridder

Hoofdtrainer:
Andre Cornelissen

Assistent-trainer:
Patrick Suppers

Keeperstrainer:
Maarten Megens


Selectie OKSV

Bart Voet
David Megens
Dennis Ermers
Dirk vd Berg
Giel vd Burgt
Gijs Konings
Gijs Rutten
Joey vd Groes
Joris vd Wijst
Martijn Pittens
Niels Ykema
Perr Hidding
Rick Reijs
Roel van Dinther
Ronald Reijs
Ruben Peters
Tim van Poppelen
Yuri vd Bogaard

Hoofdtrainer:
Hachemi Chahaibi

Leiders:
Jeroen Ermers
Paul vd Burgt
Tom Pittens

Vlaggers:
Frank vd Berg
Iwan vd Bogaard
Jan Willem van Asperen
Tonny van Haren

Fysiotherapeut:
Tymon Meerdink


Selectie Herpinia

Jesse van Boekel
Diego Barreto da Silva
Robin Derks
Beau van Dieten
Rens van Gisteren
Lars van Gisteren
Gijs van de Heuvel
Mike Janssen
Ward Klerks
Max Lunshof
Harm Megens
Ivo van Ooijen
Willem van Ras
Tom van Sonsbeek
Bas van Casteren
Twan Ceelen
Ernst Dunkelberg
Sander van Eijck
Arian van Erp
Bart van den Heuvel
Ron Langeveld
Niels van der Linden
Thijs Martens
Rubin Schoenmakers
Tim Siebers
Niek Tijssen
Lars Verwijst
Sietse van der Werf
Teun Westerik
Remon Zilver
Sam de Graauw
Daan Arts
Rens van Aar
Beau van de Berg
Jesper Bueters
Jesper van Schaijk
Justin Perree
Haico van Brakel
Jurre Klerks

Hoofdtrainer:
Wilco van Buuren

Assistent-trainer:
Jurian Schoenmakers

Leiders:
Wesley Megens
Anton Klerks

Keeperstrainer:
Johan van Griensven

Grensrechter:
Leon den Brok

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Afbeelding
Trainerscarrousel: nieuwe gezichten én vertrouwde namen; VCO en Herpinia vernieuwen technische staf, VESTA’19 en OKSV kiezen voor continuïteit Sport 53 minuten geleden
Afbeelding
SES Langenboom: ‘Voetbalplezier staat op één’; Broers Luuk, Wessel en Cas Thelosen spelen samen in het eerste elftal Langenboom 2 uur geleden
Afbeelding
Twee nieuwe aanwinsten voor VV Gassel; Mark Daamen en Maarten Beekmans willen prijs pakken in jubileumjaar Gassel 15 uur geleden
Afbeelding
‘In het veld ben ik heel fanatiek’ - Tom van Ommeren (20) wil mooie goals maken voor Achilles Reek Reek 21 uur geleden
Afbeelding
‘We gaan voor promotie’ - Tom Rozestraten geniet van de sfeer bij vriendengroep EGS’20 Grave 19 sep, 07:06 1
Afbeelding
Nieuwe trainer Ronald Boudewijn mikt met DAW op terugkeer naar eerste klasse; ‘Er zit zeker voldoende kwaliteit in deze spelersgroep’ Schaijk 18 sep, 16:42

Uit de krant