
FOTOREPORTAGE: Geert Meijer kroont zich tot nieuwe gildekoning in Gassel
Gassel 559 keer gelezenGASSEL - Het jaarlijkse koningschieten van schuttersgilde Sint Jan in Gassel trok zondag 5 juli weer veel belangstelling. Tijdens de traditionele wedstrijd streden 12 gildebroeders om de felbegeerde titel van gildekoning. Na een spannende strijd viel de beslissing bij het 94e schot. Geert Meijer wist de houten vogel naar beneden te schieten en mocht zich laten kronen tot de nieuwe koning van het gilde. (foto’s: Marco van den Broek)
Ook de jeugd kreeg de kans om mee te doen. Jongeren van 12 tot 18 jaar namen deel aan het schieten om de titel van jeugdkoning. Na 84 schoten was het Merijn Hofmans die de vogel naar beneden haalde en daarmee de titel van jeugdkoning veroverde.
Voor de overige deelnemers was er een wedstrijd om de prijsvogel. Roel ten Haaf schoot de kop van de vogel af, Anja Rombouts wist de rechtervleugel te raken en Rianne Strik schoot de linkervleugel naar beneden. Uiteindelijk was het Yvonne ten Haaf die met het 100e schot het laatste deel van de vogel wist te raken.
Na afloop van de wedstrijden stonden ook de vrijwilligers centraal. De gildevrouwen werden bedankt voor hun jarenlange inzet voor de vereniging. Daarnaast werden Frans Siroen en Hessel van Boxtel in het zonnetje gezet vanwege hun 40-jarig lidmaatschap van schuttersgilde Sint Jan. Daarmee kreeg de traditionele gildedag een feestelijke afsluiting, waarin sportiviteit, saamhorigheid en waardering voor trouwe leden hand in hand gingen.



































