Afbeelding

Spetterende Waterdag bij Natuurcentrum De Maashorst

Maashorst 100 keer gelezen

MAASHORST - Waterdiertjes zoeken, een dijk inspecteren, zandzakken stapelen en zelfs een bosbrand blussen. Natuurcentrum De Maashorst in Nistelrode staat zaterdag 12 september volledig in het teken van water. Tijdens de gratis Waterdag kunnen kinderen tussen 11 en 16 uur spelenderwijs ontdekken hoe belangrijk water is.

Jonge bezoekers staan deze dag centraal. Samen met ecologen en vrijwilligers van IVN kunnen zij onderzoeken welke dieren onder water leven. Daarbij ontdekken ze ook wat de aanwezigheid van verschillende soorten zegt over de kwaliteit van het water.
Wie liever de handen uit de mouwen steekt, kan helm en veiligheidshesje aantrekken en als dijkwachter op inspectie langs de Dijk van een Wand. Met pen en papier wordt onderzocht wat nodig is om de omgeving droog te houden. Ook staat een zandzakkenrace op het programma, waarbij kinderen het tegen elkaar of hun ouders kunnen opnemen.
Aan de watertafel draait alles om hevige regenval. Door tegels te verwijderen, groen toe te voegen, slootjes te maken en groene daken aan te leggen, kunnen kinderen zelf proberen wateroverlast te voorkomen. Ook leren zij tijdens een spel rond de 3 P’s dat alleen poep, plas en pleepapier in het toilet thuishoren. Daarnaast zijn er activiteiten als waterdruppels opvangen, loodgieter spelen en een bosbrand blussen.
Ook voor ouders en grootouders is er informatie. Bij verschillende kraampjes komen onder meer bevers, dassen, subsidies en het werk van het waterschap aan bod.

De Waterdag vindt plaats bij Natuurcentrum De Maashorst aan de Erenakkerstraat 5 in Nistelrode. De parkeerruimte bij het natuurcentrum is beperkt. Op ongeveer 200 meter afstand, bij de hoek Maashorstweg en Slabroekseweg, is parkeergelegenheid.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant