
Internationale Vrouwendag in Ravenstein en Herpen
Algemeen 474 keer gelezenHERPEN/RAVENSTEIN - Op zaterdag 8 maart verzorgt de werkgroep Vrouwendagviering Ravenstein/Herpen voor de allerlaatste keer een bijeenkomst ter ere van 113 jaar Internationale Vrouwendag. De middag vindt plaats in gemeenschapshuis ’t Slotje in Herpen en belooft een inspirerende en feestelijke afsluiting te worden. De zaal opent om 13 uur en om 13.30 uur start het programma.
Kunsthistorica Margaret Breukink verzorgt een lezing met de intrigerende titel “Vrouwen die lezen zijn gevaarlijk”. Eeuwenlang werd vrouwen ontmoedigd om te lezen; hun tijd diende besteed te worden aan bidden, borduren en het opvoeden van kinderen. Toch kon niets de opmars van lezende vrouwen stoppen. Boeken boden een ontsnapping aan het huishouden en openden de deur naar kennis en verbeelding. Kunstenaars lieten zich door dit thema inspireren en Breukink volgt in haar lezing enkele beroemde lezende vrouwen op de voet.
Na de lezing wordt de middag rond 15.45 uur sfeervol afgesloten met een muzikaal optreden van duo LeMic. Mieke Kempenaars verzorgt de zang en Leon Kroot begeleidt haar op piano. De bijeenkomst is niet alleen voor vrouwen, ook mannen zijn van harte welkom.
Toegangskaarten kosten 10 euro inclusief koffie en thee en zijn verkrijgbaar bij Annie Toonen, Mieke Hoegen en Wilhelmien van Sambeek. Op 8 maart zijn er ook kaarten aan de zaal te koop. Reserveren kan via m.hoegen@hotmail.com en betaling is mogelijk contant of via Tikkie.




















