
Peuters en kleuters Kreek’l openen Reekse Kabouterroute
Reek 1.121 keer gelezenREEK - De peuters en kleuters van De Kreek’l hebben vrijdag 23 mei als allereerste de gloednieuwe Reekse Kabouterroute gelopen. Onder begeleiding van enkele oma’s, ouders en andere vrijwilligers liepen zij ‘s ochtends de tocht van ruim een kilometer door het dorp. Onderweg troffen ze op meerdere plekken een groep kabouters. In totaal meer dan honderd. De komende maanden is iedereen uitgenodigd om de kabouters in Reek te komen bewonderen.
De Reekse Kabouterroute is een leuke manier om jong en oud samen te brengen en hen tegelijkertijd in beweging te krijgen. “Waar in andere dorpen een dergelijke tocht vaak door een bos loopt, hebben wij hier te maken met heuse dorpskabouters”, legt José de Klein uit. “De kabouters willen genieten van onze gastvrijheid. Daarom hebben zij samen met hun dierenvriendjes hun intrek genomen in diverse voortuinen van bewoners.”
Wandelwagen tot rolstoel
Doordat de route dwars door het dorp loopt, is hij voor iedereen toegankelijk. “Klein en groot, jong en oud, wandelwagen en rolstoel”, somt José op. “Bijna overal kun je over de stoep. De afstand is net iets meer dan een kilometer, maar je kunt er natuurlijk zolang over doen als je wil. Onderweg kom je onder meer drie speeltuintjes tegen. Je kunt de route langer maken met een lus door het hertenpark om naar de diertjes te kijken.”
De Reekse Kabouterroute heeft geen vast begin- of eindpunt. “Je kunt starten waar je wil”, vervolgt José. “Het maakt ook niet uit of je hem linksom of rechtsom loopt. Overal kom je de kabouters en hun vriendjes tegen. Als we een tip mogen geven voor toeristen en anderen buiten Reek: aan het begin van de Heijtmorgen zijn voldoende plekken om te parkeren. Dat is dicht bij De Linde om even lekker tot rust te komen.”
Rode puntmutsen
De primeur was vrijdag 23 mei dus voor de jongste leerlingen van De Kreek’l en het peuterwerk. Zij ontvingen als eerste de routekaart. Die zat in een rugtasje samen met nog wat andere leuke dingen: een kleurplaat, een setje potloden, een lekkere appel en een heuse kaboutermuts. “Dat was een prachtig gezicht”, zegt Paul Verstegen, “al die kinderen met een rode puntmuts die door het dorp liepen. Her en der zag je ook een huppelende oma met een kaboutermuts die al zingend een groepje kinderen enthousiast maakte voor de kabouters. Iedereen genoot ervan. Het beetje regen dat viel, deerde niet. Na afloop waren mensen zeer lovend. Dat is fijn om te horen, want dat betekent dat wij afgelopen maanden niet voor niets zoveel tijd erin gestoken hebben.”
Routekaart
Zaterdag 31 mei krijgen alle huishoudens van Reek een eigen exemplaar van de routekaart. Begin juni zorgt de werkgroep ervoor dat de plattegrond ook binnen en buiten het dorp op verschillende locaties te vinden is. “Wees welkom in Reek”, zegt José tot slot. “We nodigen je van harte uit om de kabouterroute en ons dorp te bezoeken.” De Reekse Kabouterroute blijft in ieder geval tot het einde van de zomer staan. Houd Facebook en Instagram in de gaten via @reeksekabouters voor het laatste nieuws en leuke tips.























