Afbeelding

Havenmeester Jo van Toor doet stapje terug

Nieuws 6 keer gelezen

REGIO - Havenmeester, klusjesman, watersportliefhebber en verenigingsman in hart en nieren Jo van Toor uit Oss gaat na jaren van onafgebroken inzet voor watersportvereniging ’t Haventje Batenburg een stapje terugzetten. ‘De vereniging kent vele trouwe en toegewijde leden, maar een man als Jo is zowel binnen als buiten onze vereniging een zeer gewaardeerde persoonlijkheid’, zegt Albert van den Eijnde, voorzitter van WSV ‘t Haventje. ‘Helaas kunnen wij in het Coronatijdperk hem (nog) niet op andere wijze in het zonnetje zetten. Daarom dit artikel over Jo.’

Jo en echtgenote Annie van Toor waren tot en met de zomer van 2019 vaak samen in de haven. Albert: ‘Vele jaren hebben zij samen doorgebracht op hun prachtige sleepboot genaamd Adriana. Die boot hebben zij inmiddels verkocht, maar Jo bleef een roeiboot met buitenboordmotor aanhouden. Annie bleef het afgelopen Coronajaar wat vaker thuis, maar Jo was – als het ook maar even kon – toch aanwezig in de haven van Batenburg. Jo deed zoveel dingen die vaak onzichtbaar bleven, juist omdat het werd gedaan. Het is te veel om hier allemaal op te noemen, maar als dit soort zaken niet wordt opgepakt dan pas valt het iedereen op wat er niet gebeurt. Zover liet en laat Jo het nooit komen. Hij verrichtte dit werk in alle stilte en bescheidenheid. Een enorme toewijding dus als vrijwillig Havenmeester die je tegenwoordig bijna niet meer ziet. Iedereen die onze haven bezoekt als passant of anderszins wordt altijd op hartelijke wijze ontvangen. Hij voorzag desgevraagd de mensen die Batenburg en omgeving wilden bezoeken van relevante toeristische informatie en dat werd altijd ten zeerste gewaardeerd. Batenburg en omgeving hebben de passant veel te bieden. Je moet alleen wel weten waar je het kunt vinden. Vele booteigenaren komen juist vanwege zijn gastvrije opstelling naar onze prachtige haven in het mooie Batenburg.’

Jo besloot enkele maanden geleden dat hij vanaf 1 januari nog slechts één dag per week als Havenmeester te willen fungeren. ‘Zowel bestuur als leden van WSV ’t Haventje vinden dit, ondanks het feit dat wij begrijpen en ook respecteren waarom Jo het rustiger aan wil doen, heel erg jammer. Wij hopen echter dat Jo nog heel lang op de woensdagen aanwezig kan zijn in onze jachthaven. Natuurlijk heeft Jo zijn opvolger (Gerard Janssen) al uitvoerig tot in detail geïnformeerd en voorbereid om de taak van Havenmeester over te nemen. Wij hebben er dan ook alle vertrouwen in dat Gerard een prima opvolger is en bij deze wensen wij Gerard heel veel succes als Havenmeester. Jo was en blijft - weliswaar op een iets lager pitje – ook altijd betrokken bij onze vereniging. Het bestuur en alle leden van onze watersportvereniging zijn Jo en zijn vrouw Annie uiterst dankbaar voor de vele jaren van onafgebroken inzet voor WSV ’t Haventje Batenburg.’

Uit de krant