Afbeelding

Lokaal Maashorst wil gemeentelijke servicebalie in Schaijk

Schaijk 133 keer gelezen

MAASHORST – Lokaal Maashorst dient tijdens de raadsvergadering van donderdag 9 juli een motie in om de mogelijkheden voor een gemeentelijke servicebalie in Schaijk te onderzoeken. Volgens fractievoorzitter Christa van de Langenberg is een laagdrempelig aanspreekpunt belangrijk voor inwoners van Schaijk, Reek en Zeeland. (AI-foto)

In de motie stelt de fractie dat “de overheid toegankelijk, zichtbaar en dichtbij haar inwoners behoort te zijn.” Daarnaast wijst Lokaal Maashorst erop dat “juist ouderen, inwoners met een beperking, mantelzorgers en minder digitaal vaardige inwoners gebaat zijn bij een laagdrempelig fysiek aanspreekpunt in de eigen omgeving.”

De partij verwijst ook naar de evaluatie van de gemeente Maashorst van eind 2024, waaruit blijkt dat inwoners van Schaijk de gemeentelijke dienstverlening lager waarderen dan inwoners van Uden en dat de gemeente voor inwoners van de voormalige gemeente Landerd “meer op afstand is komen te staan”.

Met de motie roept Lokaal Maashorst het college op de haalbaarheid van een servicebalie uit te werken. Daarbij moet volgens de fractie worden gekeken naar verschillende varianten, zoals een permanente balie, een loket op vaste dagdelen of een locatie binnen een bestaande maatschappelijke voorziening. De servicebalie zou in ieder geval geschikt moeten zijn voor de aanvraag en uitgifte van paspoorten, identiteitskaarten en rijbewijzen. Uiterlijk in het eerste kwartaal van 2027 moet de gemeenteraad hierover een voorstel ontvangen.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Afbeelding
Lokaal Maashorst wil gemeentelijke servicebalie in Schaijk Schaijk 1 uur geleden
Afbeelding
Happen & Tappen Foodtruck Festival keert terug naar Grave Grave 14 uur geleden
Afbeelding
Struintocht door natuurgebied Keent Herpen 14 uur geleden
Afbeelding
Drie goede doelen voor Fiets Mee in Zeeland bekend Zeeland 16 uur geleden
Afbeelding
Jaarlijkse tandemtocht Platform Toegankelijk Grave opnieuw groot succes Grave 16 uur geleden
Afbeelding
SP wil duidelijkheid over woningen op gemeentewerf Schaijk Schaijk 16 uur geleden

Uit de krant