
Feestverlichting terug in Schaijk en Reek: ondernemers zorgen voor lichtpuntjes in december
Schaijk 3.257 keer gelezenSCHAIJK/REEK - Na twee donkere decembers zonder feestverlichting brandt dit jaar vanaf eind november nieuwe feestverlichting in de straten van Schaijk en Reek. Ondernemersverenigingen MKB Schaijk-Reek en Ondernemend Reek sloegen de handen ineen om de dorpen tijdens de wintermaanden weer een feestelijke uitstraling te geven.
Jarenlang zorgden leden van MKB Schaijk-Reek voor de plaatsing van feestverlichting in beide dorpen. Toen de oude verlichting niet langer veilig bleek en er bovendien onduidelijkheid ontstond over toestemming van Enexis om verlichting aan lantaarnpalen te bevestigen, werd besloten de situatie tijdelijk te overbruggen. Daardoor ontbrak een deel van de feestverlichting afgelopen twee winters.
In de loop van 2025 kwam er beweging: Enexis gaf officieel toestemming voor het gebruik van de lantaarnpalen en de gemeente Maashorst stelde subsidie beschikbaar voor de aanschaf van nieuwe verlichting. Vanaf dat moment startte een intensieve samenwerking tussen MKB Schaijk-Reek en Ondernemend Reek. Beide verenigingen verkenden mogelijkheden, bekeken online en offline lichtoplossingen en besloten uiteindelijk het lokale bedrijfsleven te betrekken bij de uitvoering.
Het Schaijkse bedrijf PeDaStaal ontwierp en produceerde de frames van de nieuwe verlichting, waarop de cliënten van de dagbesteding van Point O uit Schaijk vervolgens de lampjes bevestigden. De gemeente Maashorst zorgde ervoor dat de lantaarnpalen in de dorpscentra technisch geschikt werden gemaakt voor het ophangen en aansluiten van de feestverlichting. Eind november, mooi op tijd voor de feestdagen, is de feestverlichting aan de lantaarnpalen gehangen.
“Het is mooi dat we samen – ondernemers, gemeente en lokale bedrijven – ervoor kunnen zorgen dat Schaijk en Reek in december weer de warme en gezellige uitstraling hebben die bij deze tijd van het jaar hoort”, aldus de initiatiefnemers. “We hopen dat inwoners en bezoekers volop genieten van de sfeer in de dorpscentra.”
MKB Schaijk-Reek en Ondernemend Reek wensen alle inwoners van Schaijk en Reek een sfeervolle decembermaand en een goed 2026.




















