
Schaijk staat stil bij vrijheid en herdenkt op 4 en 5 mei
Schaijk 1.217 keer gelezenSCHAIJK - Op zaterdag 4 mei herdenkt Schaijk, samen met de rest van Nederland, de mensen die zijn omgekomen door oorlog en geweld sinds het uitbreken van de Tweede Wereldoorlog. De plechtigheid vindt plaats bij het Vredesmonument op het Pastoor Van Spijkplein en begint om 19.15 uur.
Onder het landelijke thema ‘Vrijheid deel je met elkaar’ wordt stilgestaan bij het belang van vrijheid en verbondenheid in onze samenleving. Muziekvereniging Concordia verzorgt de muzikale omlijsting en wethouder Ramona Sour houdt namens de gemeente Maashorst een toespraak. Scouting Schaijk verzorgt het vlaggenceremonieel. Na de kranslegging en twee minuten stilte is er een informeel samenzijn in De Komme.
Bevrijdingsvuur
In de vroege ochtend van 5 mei wordt het Bevrijdingsvuur in Schaijk ontstoken. Een groep hardlopers brengt het vuur in estafettevorm vanuit Wageningen naar alle kernen van de gemeente. Rond 7.45 uur arriveren zij bij het Vredesmonument, waar Bevrijdingsdag wordt ingeluid met koffie, een broodje en ontmoeting. Iedereen is welkom om de lopers, die al een hele nacht onderweg zijn, warm te ontvangen en samen stil te staan bij het belang van vrede, vrijheid en verdraagzaamheid.



















