
Helmonds Vocaal Ensemble geeft 26 mei voorjaarsconcert in Huisseling
Ravenstein 565 keer gelezenHUISSELING - Het Helmonds Vocaal Ensemble (HVE) verzorgt op zondag 26 mei om 15.30 uur een voorjaarsconcert in de Sint Lambertuskerk in Huisseling. Het concert is gratis toegankelijk, maar een financiële bijdrage na afloop wordt zeer op prijs gesteld.
Het Helmonds Vocaal Ensemble (HVE) is een kamerkoor van gevorderde amateurzangers dat ambitieuze muziek niet schuwt en een breed repertoire van oude muziek (Jan Pieterszoon Sweelinck) tot moderner werk (Gerald Finzi) ten gehore brengt. Het koor geeft onder leiding van Jeroen Felix in de meimaand concerten met liederen die in het teken van de lente en de zomer staan.
HVE opent en eindigt vrolijk met Sing Joyfully van William Byrd. “We bezingen de aarde en alles wat groeit en bloeit met liederen als Les fleurs et les arbres (Camille Saint Saëns), Earth Song (Frank Ticheli) en Five Flower Songs van Benjamin Britten”, laat het koor weten. “Tussendoor zijn er momenten van stilte en bezinning met onder andere Calme des Nuits (Saint Saëns), Lully-Lullay (Philip Stopford) en enkele werken van Maurice Duruflé, waaronder het wonderschone Ubi Caritas. Kortom een lust voor het oor!”




















