
Overlangel krijgt een eigen micro-boerderij; open dag op 25 mei
Algemeen 123 keer gelezenOVERLANGEL - In het kleine Overlangel opent een boerderij van passend formaat: het dorp heeft een eigen micro-boerderij gekregen. Twee gezinnen bundelden de krachten en hebben afgelopen winter hard gewerkt om in juni open te kunnen voor de verkoop van lokaal geteelde groente, fruit en kruiden. De motivatie? Iets bijdragen door een mooie plek te creëren waar mensen en de natuur kunnen samenkomen en samenwerken.
Bij Tatum, Luc en Lori leefde al langer de wens om samen een tuinderij in samenwerking met de natuur te starten. Luc is bioloog, Tatum verpleegkundige en Lori arts en biologisch boer. Na een zoektocht naar locaties streken Tatum en Luc afgelopen herfst neer in Overlangel. De boerderij heeft een tweede locatie in Groesbeek. Ook hier worden onbespoten groente en kleinfruit verbouwd.
Samenwerken met de natuur, hoe doe je dat dan?
Omdat er gewerkt wordt op menselijke schaal, is het mogelijk om veel verschillende gewassen te verbouwen. Bovendien kunnen er zo schuilplekken voor vogels en insecten gecreëerd worden. De insecten helpen bij de bestuiving en het in toom houden van plagen. Er wordt goed gezorgd voor de bodem, zodat de gewassen sterk en gezond zijn.
Gezelligheid
Op de boerderij is ruimte voor de natuur én voor mensen. Twee keer per week is Wijboerderij open voor verkoop van groente en fruit, een kop koffie en een praatje. Ook worden er regelmatig workshops en activiteiten georganiseerd. Voor wie wil kennismaken met de nieuwe boerderij in Overlangel is er op 25 mei tussen 11 en 15 uur een open dag met onder meer rondleidingen, een proeverij en speurtocht voor kinderen. Toegang is gratis.





















