Afbeelding

Rondleiding in Emmausklooster Velp op 3 mei

Algemeen 760 keer gelezen

VELP - Na een korte pauze worden vanaf zaterdag 3 mei de rondleidingen door het Emmausklooster en de kloostertuin in Velp bij Grave hervat. De eerste rondleiding start om 14.00 uur en duurt ongeveer anderhalf uur. Bezoekers worden meegenomen door de geschiedenis van het klooster, waar de katholieke kapucijnenbroeders meer dan 380 jaar woonden. De gids vertelt over hun leven in de context van historische gebeurtenissen zoals de Tachtigjarige Oorlog, de Franse bezetting en de invloed van de Beerse Maas op het dagelijks leven.

Hoewel de broeders in 2014 vertrokken, zijn ze sinds januari van dit jaar opnieuw aanwezig in het klooster. Een internationale Lorenzo-communiteit van zes kapucijnen heeft zich er gevestigd. Tijdens de rondleiding is er mogelijk een ontmoeting met een van de broeders.

In juli en augustus worden er iedere zaterdag rondleidingen aangeboden. Aanmelden is verplicht via reserveringen.emmausklooster@kapucijnen.org of telefonisch op 06-24547711 (tussen 9 en 13 uur). De kosten bedragen 7,50 per persoon, inclusief koffie of thee met iets lekkers. Betalen kan contant bij de gids. Per rondleiding worden maximaal twintig deelnemers toegelaten. Verzamelen gebeurt op de parkeerplaats van het klooster aan de Basilius van Bruggelaan 4 in Velp bij Grave. Meer informatie is te vinden op www.emmausklooster.nl/rondleidingen.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Afbeelding
Op de Ros voor Jos: fietsen voor hoop en stamceldonatie Algemeen 11 uur geleden
Afbeelding
Tot 9 uur vanavond kun je je nog inschrijven voor de Arena WK-pool! - Prijzenpot zit bomvol Algemeen 18 uur geleden
Afbeelding
Fiets- en voetveren over de Maas varen vanaf 13 juni weer dagelijks Toerisme 10 jun, 16:59
Afbeelding
Moeilijke of probleemvoeten? - Bijeenkomst in Nieuwe Hoeven Schaijk Schaijk 10 jun, 12:01
Afbeelding
Gewoon VVD Maashorst wil duidelijkheid over contract huishoudelijke hulp Maashorst 10 jun, 11:53
Afbeelding
‘LOUIS on tour’ laat nieuw talent zien in Land van Cuijk Grave 10 jun, 11:40

Uit de krant