Afbeelding

Zeelander Kevin Van Deijne schrijft ELE Rally op zijn naam

Zeeland 155 keer gelezen

ZEELAND/VELDHOVEN - Kevin van Deijne uit Zeeland en zijn navigator Lisette Bakker hebben afgelopen weekend op overtuigende wijze de ELE Rally gewonnen, een van de meest prestigieuze rally’s op de Nederlandse kalender. Na vier tweede en twee derde plaatsen was het dit jaar eindelijk raak voor Van Deijne die daarmee een langgekoesterde droom in vervulling liet gaan. (foto’s: Steven van Veenendaal) e 

De ELE Rally is een spectaculaire en veeleisende wedstrijd, met een uniek karakter door de vele onverharde wegen die in het parcours zijn opgenomen. Juist op deze verraderlijke en technische secties wist Van Deijne het verschil te maken. Samen met zijn vaste navigator Lisette Bakker reed hij een nagenoeg foutloze wedstrijd, waarbij vooral op het onverhard het tempo hoog lag en de concurrentie het nakijken had. De omstandigheden waren dit jaar extra zwaar. Het kwik steeg gedurende het weekend tot ruim boven de 30 graden, wat zowel fysiek als mentaal het uiterste vergde van de deelnemers. Dreigende onweersbuien hingen boven het parcours, maar uiteindelijk bleef het de gehele wedstrijd droog.

Van Deijne boekte zijn overwinning volledig op eigen kracht. Gedurende de rally was hij de snelste van het veld en bouwde hij zijn voorsprong op door consistente en scherpe tijden neer te zetten.

Hoewel de verschillen gedurende het weekend klein bleven en de strijd voor de buitenwereld spannend oogde, hield Van Deijne de regie stevig in handen. Na de eerste dag bedroeg zijn voorsprong iets meer dan acht seconden, en dat verschil bleef richting de finish nagenoeg intact. Telkens wanneer de concurrentie iets van de achterstand afsnoepte, reageerde Van Deijne direct door op de volgende proef weer tijd terug te pakken. Het gaf hem de mogelijkheid om de wedstrijd gecontroleerd uit te rijden, zonder onnodige risico’s te nemen.

Voor Van Deijne, die al verschillende overwinningen behaalde en Nederlands kampioen werd, betekent deze thuiszege een absoluut hoogtepunt in zijn carrière. De eerste drie wedstrijden van het kampioenschap werden zo alle drie een prooi voor Van Deijne die zeer voortvarend aan het seizoen begonnen is.

De volgende wedstrijd van Kevin van Deijne is de vierde ronde van het ONRK, de Vechtdalrally rond Hardenberg.

Kevin van Deijne: “We hebben laten zien dat we op eigen kracht en eigen snelheid konden winnen. Het belangrijkste was dat we de wedstrijd controleerden. Wanneer de concurrentie tijd pakte gaven we meteen antwoord waardoor we rond de 10 seconden bleven zitten. We hebben gecontroleerd reden, nergens over de limiet of gepusht. Fantastisch om deze wedstrijd te winnen, het boxje is afgevinkt! Het kampioenschap was de tweede plaats, deze overwinning de eerste!”

Afbeelding
Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant