
Zesde plaats voor Huisselings zijspanduo Fayènn en Jaydee van Els
Sport 1.348 keer gelezenHUISSELING - Zaterdag 28 mei reden Fayènn (9) en Jaydee (12) van Els uit Huisseling hun derde NK-wedstrijd van dit seizoen in Stevensbeek. Het zijspanduo eindigde op de zesde plaats. (foto: Wilco van Dijk)
Voor Fayènn was het de derde wedstrijd achter het stuur en voor Jaydee de derde wedstrijd als bakkenist, aangezien dit duo sinds dit seizoen van positie gewisseld is. Fayènn heeft het bakje verlaten en heeft achter het stuur plaatsgenomen. Jaydee heeft daarentegen zijn plek achter het stuur afgegeven aan zijn zusje en haar plek als bakkenist ingenomen. Een goeie zet blijkt nu.
Bij het vallen van het starthek voor de eerste manche ging Fayènn als laatste van start en kon de achtervolging ingezet worden op team Brockötter en team Buevink. Bij het ingaan van de eerste bocht reed ze op plek 6. De achtervolging kon ingezet worden richting nummer 5. En tot ieders verbazing deed ze dit. Ze beet zich vast in haar voorganger en de gehele eerste manche reed ze pal achter de nummer 1 uit de B-klasse. Inhalen lukte niet, maar team Buevink voelde de hete adem van Fayènn en Jaydee in hun nek. Waarin ze dit de eerste twee wedstrijden nog niet voor elkaar kreeg, lukte haar dit nu wel. De rondetijden waren enorm aan elkaar gewaagd, waardoor het ontzettend spannend was. De nummers 1 en 2, 3 en 4 en 5 en 6 hebben tot het einde tegen elkaar geknokt. Fayènn en Jaydee kwamen als zesde totaal en als tweede van de B-klasse over de streep.
De start van de tweede manche was een stuk beter. Als zesde van de zeven was Fayènn bij de eerste bocht, op jacht naar Gijs & Daan Buevink. Fayènn had ze al vrij snel in het vizier en mede dankzij het harde werken van Jaydee in de bak heeft Fayènn er de hele manche pal achter gereden. De aanval werd wederom ingezet, in één van de laatste ronden, op de laatste bult, zette ze haar zijspan naast haar voorganger. Helaas reed er net op dit moment een achterblijver voor haar in het spoor dat ze wilde nemen waardoor ze het zijspan er niet voor kon zetten en team Buevink bij haar weg kon rijden. Het was een uitstekende inhaalpoging. Wederom moest ze de achtervolging inzetten en dit deed ze wederom fantastisch. Helaas was de tijd verstreken en werden ze op plek 6 afgevlagd.
Met een gezicht vol zand en modder, de tong op de laarzen, en een enorm tevreden gevoel verlieten ze de baan. Een dagtotaal van plek 6, en een mooie tweede plek in de B-klasse.
Zaterdag 4 juni staat er een wedstrijd in Venlo op het programma.




















