Afbeelding

StREEKfeest sfeervol verlopen rondom Koningsdag

Nieuws 356 keer gelezen

REEK - Stichting Evenementen Reek (SER), de organisatie van stREEKfeest, kan terug blikken op een succesvol evenement en de drukstbezochte editie in haar achtjarig bestaan. Koningsnacht en Koningsdag completeerden het feest, nadat in het weekend van 22, 23 en 24 april al een goede start was gemaakt met de Reekse Biercantus, de Koningscross en de eerste feestavond.

Niet ontmoedigd door de kille weersomstandigheden stroomde het publiek massaal door de poorten van de stREEKfeestmolen. Daar trof men verwarmde tenten, de plek voor een sfeervol muziekprogramma. In de kleinste tent, De Kull, kon het publiek kennismaken met de winnaar van de bandactie, New Jacket uit Haps. Zij brachten met frisse popmuziek de sfeer al goed op gang. Met vervolgens partymuziek van DJ Menno en de feestrock van Mari en de Maries werd de feestvreugde verder opgevoerd.

Meezingers
Op de mainstage was het de beurt aan Baby Blue om de volledig gevulde stREEKfeest Arena aan het feesten te krijgen. Het werd een zinderend optreden waarbij de coverband, afgewisseld door rijzende ster Mr. Polska, voor een massaal meezingfestijn zorgde. Terwijl Baby Blue aan het spelen was, stond naast het podium ninetiesheld Charly Lownoise vrijwel de gehele set glunderend mee te zingen. “Liedjes van onder meer Kinderen voor Kinderen en de Backstreet Boys zong hij uit volle borst mee”, lacht bestuurslid Loek Willems. “Het is exemplarisch voor de sfeervolle balans in muziek met een groot feest der herkenning voor iedereen.”
De stevige set van Lownoise met enkele hardcore klassiekers zorgde vervolgens voor een uitstekende climax. Onder de laatste klanken van DJ Menno verliet het publiek in uitgelaten stemming de tent.

Willempiesdag
Terwijl een groot deel van de bezoekers hun roes uit sliep, was Stichting Gemeenschapsbelangen Reek al weer bezig met Willempiesdag, de traditionele invulling met spelletjes en activiteiten voor kinderen uit Reek en omgeving. Vanwege de barre weersomstandigheden moest er wat geïmproviseerd worden op het terrein. De activiteiten werden naar binnen gehaald en verdeeld over de twee tenten.
In de stREEKfeest Arena ontstond een speelhal met een uitdagende wipe-out sweeper, minivoetbalveld met bumperballs en een luchtkussen. In De Kull konden de jongste kinderen knutselen, hun fietsjes versieren en pannenkoeken eten.

Familiebrunch
Rond half een stroomden ook vrijwilligers, sponsors en belangstellenden binnen en schoven aan voor de familiebrunch. In de namiddag nam SER de organisatie weer over en was het tijd voor de Junior Challenge voor de tieners. Hiervoor was een gedeelte van de crossbaan omgetoverd in een survivalparcours met uitdagende hindernissen. Als afsluiting werd er onder de klanken van DJ Luuk nog een Zumba-clinic gehouden.

‘Groei met behoud van sfeer’
De organisatie kijkt met plezier terug op een geslaagd evenement. “We zijn dit jaar flink doorgegroeid in bezoekersaantallen”, vertelt voorzitter Guus Weitzel. “En nog belangrijker: dit is gebeurd met behoud van sfeer, kwaliteit in programmering en service naar onze bezoekers. De uitbreiding van De Kull zorgde voor een betere spreiding en meer keuzes in muzieksmaak.”
Daarnaast heeft de tweede tent dit jaar dienst gedaan als de ideale locatie voor andere activiteiten. Weitzel: “Een benefietavond van VAEX voor de Roparun, de Koningscross voor MAC St. Christoffel, de hartverwarmende opstapdag voor mensen met een beperking en de Junior Challenge voor de vaak vergeten doelgroep van tien- tot vijftienjarigen. We gaan nu nog even nagenieten. Na onze evaluatie pakken we op korte termijn de planning voor de negende editie alweer op.”

Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Afbeelding
Invloed gezonde leefstijl op je brein Algemeen 3 uur geleden
De dragers van een koninklijke onderscheiding, boven: nieuw onderscheiden: Anne-Mieke Opsteegh (rechts) en Marius Jans, geflankeerd door Esterse oudgedecoreerden op de trappen van het vroegere gemeentehuis in Escharen.
Koningsdag in Escharen met receptie voor gedecoreerden Escharen 3 uur geleden
Afbeelding
Wie is jouw Osse held zonder cape? - Nomineer vrijwilliger online voor Gouden Oogappel Algemeen 3 uur geleden
Afbeelding
Voorkeurscoalitie werkt aan akkoord in Maashorst Maashorst 3 uur geleden
Afbeelding
Volle ONRK-winst Zeelander Kevin van Deijne in Duitsland Zeeland 27 apr, 22:34
Afbeelding
Gratis wandelshirts voor deelnemers uit Maashorst aan de Nijmeegse Vierdaagse Maashorst 27 apr, 22:29 1

Uit de krant