Afbeelding

Koffie en gesprekken verbinden ouderen in Reek, Schaijk en Zeeland

Maashorst 216 keer gelezen

SCHAIJK/REEK/ZEELAND – Een goed gesprek kan veel betekenen. Daarom organiseren de zorgcoöperaties van Schaijk, Reek en Zeeland in samenwerking met UP! groepsgesprekken voor ouderen. In een ontspannen sfeer wordt gesproken over thema’s die vaak minder snel aan bod komen, zoals vriendschap, spijt, afscheid en schaamte. (foto: Marije Kuiper)

De bijeenkomsten vinden plaats in onder meer Ontmoetingscentrum Onder de Linde in Schaijk, dorpshuis Zeeland en De Babbelaer in Reek. Onder begeleiding van een getrainde gespreksleider ontstaan open gesprekken waarin deelnemers ervaringen delen of luisteren naar anderen. Het gaat niet om zware sessies, maar om herkenning, aandacht en verbinding, met koffie en iets lekkers.

In Schaijk staan vier bijeenkomsten gepland, telkens van 14 tot 15.30 uur. Op 15 juni staat het thema vriendschap centraal, op 22 juni wordt gesproken over vroeger en nu, op 29 juni over spijt en op 6 juli volgt een bijeenkomst met een nog nader te bepalen thema.

De impact blijkt groot. Deelnemers voelen zich gehoord en gezien en houden vaak contact met elkaar. Reacties zijn positief, zoals: “Mooi om over dit soort thema’s na te denken, daar sta je normaal niet bij stil.” En: “Dat stemt me dankbaar. Ik kijk er steeds naar uit.”

Deelname is gratis en aanmelden kan vooraf, maar spontaan binnenlopen is ook mogelijk.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Afbeelding
Koffie en gesprekken verbinden ouderen in Reek, Schaijk en Zeeland Maashorst 5 uur geleden
Afbeelding
Jeugdtheater Spons viert 20-jarig bestaan met feestelijk theaterweekend Herpen 5 uur geleden
Afbeelding
Arena houdt weer WK-pool: doe mee en win prachtige prijzen! Algemeen 20 uur geleden
Afbeelding
Nog enkele plaatsen vrij voor Open Langenboomse Tafeltenniskampioenschappen Langenboom 21 uur geleden
Afbeelding
Kanovaren voor jongeren met autisme en ADHD Algemeen 21 uur geleden
Afbeelding
Muziek en gezelligheid tijdens twaalfde editie Langenboms Buuten Langenboom 21 uur geleden

Uit de krant