
Kinderwerk van start in Maashorst
MaashorstMAASHORST - Het college van Maashorst heeft ingestemd met een subsidieaanvraag van 11.886 euro voor de periode 1 oktober tot 31 december voor Stichting Compass. Deze subsidie is bedoeld voor de inzet van kinderwerk in de gemeente. MC Jongerenwerk Maashorst, een onderdeel van Stichting Compass, gaat in opdracht van de gemeente het kinderwerk inzetten. De jongerenwerkers zijn inmiddels al van start gegaan. Kinderwerk is een vorm van sociaal werk voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar en vormt daarmee een mooie aanvulling op het bestaande jongerenwerk in Maashorst.
Met een mobiele keet heeft het team jongerenwerk voor de zomer diverse wijken en kernen bezocht. Na deze succesvolle eerste kennismakingsronde is het nu tijd voor de volgende stap. “We zien vanuit het jongerenwerk een groeiende behoefte in het bereiken van een jongere doelgroep”, zegt Gijs de Louw, directeur van MC Jongerenwerk Maashorst. “Wij zijn blij dat we onze rol nu kunnen uitbreiden om hun behoeften en eventuele zorgen tijdig te herkennen en op te pakken.”
Wethouder Ramona Sour is blij met deze uitbreiding op het jongerenwerk. “Met kinderwerk kunnen we ook de ontwikkeling van jongere kinderen ondersteunen, met speciale aandacht voor kinderen in een kwetsbare situatie. Het vroegtijdig signaleren is een fundamenteel onderdeel van ons aanstaand Preventief jeugdbeleid. In 2025 krijgt kinderwerk een structurele invulling, gebaseerd op de inzichten die dit jaar al worden opgedaan.”
De Louw: “We zijn blij dat we met onze organisatie op deze manier een blijvende rol kunnen spelen in de ontwikkeling van onze jongste inwoners. We delen de mening van de gemeente dat het essentieel is nu te investeren in deze basis om alle kinderen een gelijke kans te bieden op een veelbelovende toekomst.”




















