
Top Gun krijgt tweede kans in Filmcafé Grave: ready for take-off
GraveGRAVE – Zelfs de piloten van Top Gun moesten afgelopen zomer het hoofd buigen voor de hitte. De feestelijke dubbelvertoning ter ere van het 40-jarig jubileum kon in juni door de hittegolf niet doorgaan. Maar Maverick laat zich niet zomaar uit het veld slaan! Op zondag 8 november maakt Filmcafé Grave een nieuwe start met twee spectaculaire films, een mobiele snackkar en natuurlijk een flinke dosis nostalgie.
De legendarische film Top Gun uit 1986 viert dit jaar zijn veertigste verjaardag. Een mooie aanleiding om zowel de originele klassieker als het succesvolle vervolg Top Gun: Maverick op het grote doek te vertonen. Bezoekers zijn vanaf 15.30 uur welkom in het filmcafé. Om 16 uur begint de eerste film. Tussen beide films door is er een smakelijke tussenstop: speciaal voor deze gelegenheid rijdt een mobiele snackkar voor, waar bezoekers onbeperkt kunnen genieten van friet en diverse snacks. Want bij zoveel vlieggeweld hoort natuurlijk een stevige brandstofvoorraad.
Veertig jaar vlieggeweld
Met zijn spectaculaire vliegscènes, iconische soundtrack en onvergetelijke personages groeide Top Gun uit tot een van de bekendste actiefilms van de jaren tachtig. Tom Cruise maakte als de eigenzinnige piloot Maverick een onuitwisbare indruk. Ruim 35 jaar later keerde hij terug in Top Gun: Maverick, dat wereldwijd uitgroeide tot een enorme bioscoophit.
De dubbelvertoning biedt een mooie gelegenheid om beide films achter elkaar te beleven. Voor wie de originele film destijds in de bioscoop zag, is het een feest van herkenning. Voor een nieuwe generatie is het dé kans om kennis te maken met de spectaculaire vliegkunsten van Maverick en zijn collega’s.
Nieuwe datum, zelfde spektakel
Waar de zomerse temperaturen in juni nog roet in het eten gooiden, hoopt Filmcafé Grave op 8 november op ideale omstandigheden voor een geslaagde filmmiddag. Of het buiten nu regent, waait of koud is: binnen zorgen de straaljagers voor voldoende spektakel.
De dubbelvertoning vindt plaats op zondag 8 november bij Filmcafé Grave, Generaal de Bonskazerne, Maximiliaan de Manstraat 2 in Velp. Inloop vanaf 15.30 uur, aanvang 16 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar via www.filmcafegrave.nl.




















