Afbeelding

Programma Filmcafé Grave

Grave 834 keer gelezen

The Brutalist, zaterdag 12 en woensdag 16 april 20 uur

Regisseur Brady Corbet transporteert je gedurende 214 minuten naar het naoorlogse Amerika waar de Hongaars-Joodse architect en holocaustoverlevende László Toth een nieuw leven probeert op te bouwen. Dat dat in het zogenaamde ‘land of the free and opportunities’ met vallen en opstaan gaat, is een understatement. Macht en een nalatenschap blijken een hoge prijs te hebben. He verhaal is verbluffend mooi in beeld gebracht en de kijkbeleving doet denken aan het zien van films als Once Upon a Time in America en The Godfather.

We Live in Time, maandag 14 april 20 uur

Hartverscheurend en extreem grappig liefdesdrama over het jonge koppel Almut en Tobias. Na een verrassende eerste ontmoeting, bloeit hun liefde op en in de tien jaar die volgen beleven ze samen bijzondere momenten: grote en kleine, gelukkige en moeilijke. Van de prille liefde en daten tot samenwonen en de geboorte van hun dochter. Wanneer ze horen dat Almut ernstig ziek is, wankelt alles en leert het koppel alle momenten meer en meer te koesteren, terwijl de tijd die ze samen nog hebben hard en pijnlijk wegtikt.

Vingt Dieux (foto), vrijdag 18 april 20 uur

De 18-jarige Totone brengt zijn tijd door met feesten en bier drinken. Als ook zijn vader overlijdt moet hij snel volwassen worden om voor zijn zusje en hun familieboerderij te zorgen. De kaasboerderij heeft echter grote financiële problemen. Om zich daaruit te redden doet Totone mee aan een wedstrijd voor de beste Comté-kaas in de regio. Hij heeft echter geen verstand van kaasmaken en krijgt hulp van een jonge boerin. Deze levenslustige coming-of-age film werd op diverse festivals bekroond door (jongeren)jury’s.

Volgende week
Zaterdag 19 en woensdag 23 april: Alpha
Maandag 21 april: Vingt Dieux
Vrijdag 25 april: En Fanfare

Wil je het hele programma zien? Bezoek dan www.filmcafegrave.nl. Bekijk het hele aanbod en als je wilt kun je direct online reserveren. We hopen je snel welkom te mogen heten op onze prachtige locatie op het terrein van De Bonskazerne.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant