Afbeelding

Oleoclean Pro Inox - Column Freddy Klooté

Column 1.586 keer gelezen

“Dit is ‘m”, meldde vrouwlief. De Oleoclean Pro Inox. Ik was net intensief met een krantenartikel bezig, waarin onze Koning zijn boosheid uitsprak, tijdens een werkbezoek bij de verkeerscentrale in Rhoon. Over die ellendige files op de A4. Woorden tegen de hem vergezellende minister Barry Madlener. “Altijd sta je wel vast voor een te hoge vrachtwagen bij de Schipholtunnel. En altijd loos alarm”, zei de klagende vorst. Ik schrok er van. Onze Koning die zo boos was. Zo vreselijk klaagde over de toestand in het land. Zijn land. Ik schrok op uit mijn gedachten hierover en toen drong de opmerking, bijna vreugdekreet van vrouwlief Ria tot me door. Of eigenlijk, niet tot me door. De Oleoclean Pro Inox. Die “clean” had iets met was- of schoonmaakmiddelen te maken, dacht ik. “Pro” is dat je ergens vóór bent. En Inox dan? Ik dacht eerst aan Unox, van de knakworstjes, waar de kleinkinderen al een kwart eeuw dol op zijn. Maar om daar zo’n oerkreet voor te slaken, dat snapte ik niet van mijn anders zo coole echtgenote.

Toen ze mij de afbeelding van die Oleo…enz. liet zien, bleek het over een “koude zone frituurpan met oliefiltersysteem” te gaan. Ik verbaasde me over de naam en Ria gaf me de tip om maar eens op allerlei reclame sites te kijken. “Daar kun je een boek over schrijven”, zei ze nog. Dus ik op zoek, en warempel, ik kwam in een wereld vol geheime benamingen terecht.

Wat weten jullie van de LF628600 6000 serie ProSense? Of van de 5S DH 5S90BW ConnectLife Basket Dry? Gewone dingen hoor, net als de VW842N met een intensieve zone en niet te vergeten met een Sleepscharnier. Wie wil dat nu niet? En zo kwam ik uit in de geheimzinnige wereld van de reclame. De wereld van 2 betalen en 3 extra voor nop. Dan kun je daar de rest van je leven mee vooruit, en dan kan je dochter haar overschot ook nog aan je kleinkinderen geven. En naast de wekelijkse kortingen heb je ook de “specialedagenkorting”. Zoals bijvoorbeeld Black Friday, die zo langzamerhand een paar weken duurt. Maar goed, er blijkt genoeg belangstelling voor te zijn en de winkels zijn mooi van hun wat oudere spulletjes af. Al vrees ik dat die Friday over enkele jaren een maand duurt.

En dan tenslotte de reclame op de tv. Voor 1000 euro per seconde kun je je product aandacht geven. Met spotjes die ons levenslang bijblijven: het jongetje dat thuis niet het door hem gewenste brood krijgt en dan resoluut bij zijn vriendje Japie gaat eten. Tot van die vreselijke reclames met veel herrie, schelle, schreeuwende stemmetjes of juist een hele stille die op het eind een door een volwassen man op kinderlijke manier een zinnetje zingt, dat je van lelijkheid naar adem doet happen.

Zo, ik ga weer naar mijn 55QN93D en wens alle liefhebbers een mooie Carnaval 2025. Alaaf.

Freddy Klooté

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant