Afbeelding

Lezing over Ravenstein in Zeeland

Algemeen

RAVENSTEIN/ZEELAND - Veel mensen weten het niet, maar eeuwenlang kon je vanuit Zeeland binnen een paar uur te voet naar de hoofdstad van het land. Want voor 1811 was Ravenstein de hoofdstad van het Land van Ravenstein, en daar hoorde ook het dorp Zeeland bij. Stadsgids Ton Cruijsen komt op maandag 27 oktober naar het Heemhuis van Zeeland om alles te vertellen over de geschiedenis van Ravenstein.

Aan de orde komt de vraag waarom Ravenstein ligt op de plaats waar het nu ligt. Je krijgt te horen van de diverse verdedigingswerken (Italiaanse en Hollandse), die de heer van Ravenstein liet aanleggen. En verder over de godsdienstvrijheid; dé reden waarom er zoveel kloosters in onze buurt zijn geweest. Natuurlijk komen ook de latere ontwikkelingen van Ravenstein aan bod.

Als er genoeg belangstelling is, dan komt er dit winterseizoen een meerdaagse cursus over de geschiedenis van Ravenstein. Gevolgd door een excursie in Ravenstein zelf.

De lezing op 27 oktober begint om 19.30 uur op Kleine Graspeel 3b in Zeeland. Toegang bedraagt 2 euro. Leden van Heemkundekring Zeeland mogen gratis naar binnen.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Afbeelding
Een luisterend oor voor mantelzorgers in Schaijk Schaijk 8 uur geleden
Afbeelding
Scouting Grave maakt zich op voor jaarlijkse speelgoedbeurs Grave 8 uur geleden
Afbeelding
Grave en Velp in de hoofdrol tijdens lezing over Zuiderwaterlinie Grave 9 uur geleden
Afbeelding
Docfacross brengt jong en oud in beweging Sport 9 uur geleden
Afbeelding
Kleine kunstenaars gezocht voor Sinterklaas Pretbios in Grave Grave 9 uur geleden
Afbeelding
ONS welzijn zoekt opvolger voor Christa van de Langenberg in inwonersadviesraad Maashorst 10 uur geleden

Uit de krant