
Afscheid Ad Mellaard bij WF Grave: einde van een tijdperk
Grave 1.788 keer gelezenDoor Jaap Schouten
ESCHAREN – Het is het afscheid van een voetbaltijdperk: Ad Mellaard (82), ex-profvoetballer en al vanaf het begin boegbeeld van WF Grave, de Walking Football-afdeling van EGS’20, stopt ermee. Ad nam afscheid van zijn voetbalmaten tijdens de dinsdagochtendtraining op De Kranenhof.
Met Ad Mellaard vertrekt een voetbaldier in hart en nieren, een echte liefhebber die nooit een training oversloeg en die je ’s nachts wakker kon maken voor een potje voetbal. Het voetbal bracht hem veel: Ad maakte als verdediger jarenlang deel uit van het (voor velen) ‘gouden’ NEC, samen met de oprichter van het Walking Football in Grave, Cees Kornelis. Ad speelde in totaal 319 wedstrijden in het betaalde voetbal, bij NEC (1968-1976) en onder meer vier seizoenen bij Vitesse. Hij kwam als beroepsmilitair ook jaren uit voor het Nederlands Militair Elftal.
Gravenaar Ad Mellaard was sinds de start van het Walking Football in Grave in 2014 nauw betrokken bij het snel groeiende clubje bejaarde voetballers. Hij had geen pretenties of sterallures, het kon hem niet schelen als sommige teamgenoten van onkunde vooral over de bal struikelden en hij had altijd een bemoedigend woord en een glimlach paraat.
In 2023 werd het jaarlijkse Walking Football-toernooi als eerbetoon naar hem vernoemd en er werden vaantjes met de voetbalfoto van Ad uitgedeeld. Ad hield het met een gammele knie en een tanende mentale gezondheid nog jaren vol, gesteund door zijn vrouw Nel en zijn teamgenoten. Tot het echt niet meer ging. Met het vertrek van Ad Mellaard verliest EGS’20, het Walking Football in het bijzonder, een icoon.




















