Afbeelding

Nooit goed - Column Freddy Klooté

Column

“Onderrapportage van wangedrag in ziekenhuizen”, las ik in dagblad Trouw. Eerlijk gezegd las ik eerst “ouderrapportage”. Dat leek me ook best te kunnen voor de baby-, kinder- en jongerenafdelingen. Nee, het was echt onderrapportage. Nog nooit kwam ik dit woord tegen. Leuk, ik houd van nieuwe woorden. En dan de betekenis: de Inspectie Gezondheidszorgzorg kreeg het afgelopen jaar “slechts” vijf meldingen van grensoverschrijdend gedrag in ziekenhuizen en klinieken binnen. Hoera, driewerf hoera. Zou je denken. Nee hoor, volgens de inspectie is hier sprake van “onderrapportage”. Ofwel: niet alles wordt doorgegeven.

De Volkskrant deed mee aan de “onjuiste goed-nieuws-show”: lerarentekort opnieuw gedaald, maar cijfers geven een fraaier beeld dan de werkelijkheid. Even uitleg. Onze overheid heeft de afgelopen jaren geprobeerd om het leraarschap aantrekkelijker te maken. Let op: meer salaris, voorrang op de woningmarkt (??), versoepelde toelatingseisen voor de pabo’s (!!), meer mogelijkheden voor zij-instromers. Kortom, alles is uit de kast gehaald om mensen te overtuigen dat leraar-zijn niet echt de hel op aarde is. En het is best gelukt, want het tekort op de basisscholen daalde met maar liefst 1.8 procentpunt. Dat bij het voortgezet onderwijs zelfs met 2.3 procentpunt. Yes, yes, yes! Maar….. “De cijfers schetsen echter een rooskleuriger beeld dan de werkelijkheid”.

Ander nieuws komt van het gerenommeerde persbureau Reuters: “Chinezen bereiken doorbraak bij nabouwen geavanceerde ASML-machine. Potjandorie, die Chinezen toch. Ja, Reuters weet het wel, denk je als je het artikel leest. Tot je bij de volgende zin komt: “Betrokken medewerkers, die aan deze meest gevoelige technologie werken, zouden doordeweeks op hun werkplek slapen, met beperkte toegang tot hun telefoons, omdat het project zo geheim is. Medewerkers worden zelfs voorzien van een alias, inclusief identiteitsbewijzen”. En dan weet Reuters te melden dat de Chinezen een doorbraak bereikt hebben. Tja.

Is het dan nooit goed? Jawel hoor. Inmiddels is het Afrikaans kampioenschap voetbal bezig. In Marokko. Met deelnemende ploegen van Zuid-Afrika tot Tunesië. Van Ivoorkust tot Mozambique. Om de Afrikacup. Met een voor ons ongekend swingende massa op de tribunes. Nergens vuurwerkgeluiden als FC Twente bijvoorbeeld in Rotterdam speelt. Nee, diepe emoties. Even een gevoel van trots. Wij zijn net als onze medemensen in Europa. Eindelijk gerechtigheid. Die laatste zinnen zijn gedachten na thuiskomst denk en hoop ik. Het enthousiasme, het temperament is prachtig om naar te kijken. Hele bevolkingsgroepen zorgen voor een ongekende volksverhuizing. En dan maar hopen dat alles goed gaat. Want als het fout gaat, dan is het echt een totale puinhoop. Begin januari 2024 werd er een toernooi gehouden in Guinee. Zomaar wat wedstrijden voor de president. Een volgens toeschouwers foute beslissing van de scheidsrechter zorgde voor rellen, waarbij 50 doden te betreuren waren.
Dus toch weer niet goed? Ik weet het niet. Er is nog geen onderzoek naar gedaan. En als het onderzocht is dan is de uitkomst nog niets waard. Vraag dat maar aan de Inspectie Gezondheidszorg of aan een directeur van een school.

En dan die filmpjes, via AI gemaakt. Ach, laat ik maar stoppen. Het is nooit goed.

Freddy Klooté

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Laatste nieuws

Afbeelding
Tim Tobel wil een tijdelijk parkje in Zeeland Zeeland 2 uur geleden 6
Afbeelding
De Brouwketel in Escharen verandert in cruiseschip voor mantelzorgers Escharen 2 uur geleden
Afbeelding
Rabobank schenkt 1.000 euro aan EHBO-vereniging Herpen Herpen 3 uur geleden
Afbeelding
Informatiemiddag in Grave over hulp en ondersteuning thuis Grave 3 uur geleden
Afbeelding
Dubbele onthulling en groot feest bij de Smouskes in Zeeland Zeeland 3 uur geleden
Afbeelding
Wie schuilt er achter het masker bij De Zandkruiers? Velp 3 uur geleden

Uit de krant