Thuis Specials Auto Land Rover geeft Freelander 2 facelift

Land Rover geeft Freelander 2 facelift

E-mailadres

De  Land Rover Freelander 2.Ook tweewielaangedreven versie

De Land Rover Freelander 2 dateert alweer van 2006 dus het is tijd voor een facelift. Naast de gangbare uitvoeringen verschijnt vanaf 2011 ook een tweewielaangedreven versie, de zuinigste Land Rover ooit.

Land Rover heeft het 2011-model voor de Freelander 2 gepresenteerd. In- en exterieur zijn opgefrist. Zo zien we nieuwe dashboard-schakelaars en frisse lakkleuren. Ook de (afwerking van de) lichtunits, grille, achterklep-greep en 18 en 19 inch lichtmetalen wielen zijn vernieuwd.
Belangrijker zijn de motoren, die alle voldoen aan de Euro 5-normen. De 4WD kan worden voorzien de bestaande 3,2 l i6-benzinemotor met maximaal 233 pk of de nieuwe turbodiesel TD4 met 150 pk. Deze laatste wordt standaard geleverd met handbak en start/stop-systeem; een automaat zonder start/stop is optioneel. De motor biedt ruwweg dezelfde prestaties als zijn voorganger maar stoot nog maar 165 g/km aan CO2 uit.
De Freelander 2011 wordt ook verkrijgbaar met de nieuwe SD4-motor die 190 paardenkrachten levert. Deze is stiller, zuiniger en biedt 20 Nm extra koppel in het middengebied – perfect voor off-road activiteiten zoals slepen. De CO2-uitstoot per kilometer bedraagt 185 gram. Toch heeft het merk geen compromissen gesloten wat prestaties betreft. De Freelander 2 SD4 met automaat accelereert vanuit stilstand in 8,7 seconden naar 96,6 km/u (60 mijl/u) en rijdt dan door naar de top van 190 km/u.
Van betekenis is dat in 2011 een tweewielaangedreven Freelander verschijnt. Deze Freelander 2 eD4 wordt de meest zuinige Land Rover ooit, met een gemiddeld gebruik – volgens de fabrikant – van 5,8 l/100 km ofwel 1 op 16,8. De CO2-uitstoot komt op 158 g/km. Hiermee boort Land Rover een belangrijk nieuwe segment aan: dat van de compacte lilfestyle 2WD SUV’s. 23 procent van de terreinwagens die in Europa worden verkocht vallen binnen dit segment. De Freelander 2 eD4 wordt voorzien van de 2,2 liter turbodiesel van 150 pk.
De gefacelifte Land Rover Freelander 2 debuteert in het najaar op de Autosalon van Parijs. In Groot-Brittannië komt de auto eind september al op de markt voor minimaal 22.695 Britse pond, ruim 26.000 euro, voor de TD4-versie. Wanneer het 2011-model in de Nederlandse showroom staat en hoe de prijs uitvalt met ons belastingstelsel is nog onbekend. Ook de prijs van de 2WD-uitvoering wordt op een later tijdstip bekendgemaakt.

 

0 Reacties

Plaats een reactie


     
    (advertentie)
    online adverteren www.m4n.nl
    (advertentie)
    Banner
    Banner
    Banner
    Banner
    ----

    Lees ook Arena Magazine

    (advertentie)
    Banner

    Selectie van de laatste tweets in, uit en over Landerd, Herpen en Ravenstein:

    Specials

     

    Ssssslangenprints

    De trend van de slangenprints van afgelopen zomer houdt ook het winterseizoen in een stevi...

     

    Winterse woontrends

    De verfijning en elegantie van de jaren vijftig zijn van grote invloed op nieuwe mode- en ...

     

    Arena-verslaggever Paul Verstegen na zestig dagen ‘down under’ weer thuis

    ‘Ik heb het gevoel dat ik niet alleen op reis was’ Arena-verslaggever Paul Verstegen ...

     

    Potroos: elegante beauty vol verhalen

    De koningin der bloemen wordt ze ook wel genoemd. De roos is voornamelijk bekend als snijb...

     

    Nieuwe Hyundai Santa Fe debuteert in New York

    Vanaf de zomer leverbaar in Nederland SCHAIJK/NEW YORK - Op de Autoshow van New York stel...

     

    De Dijk en 90's Night op Alempop

    ALEM - Het programma van de vijftiende editie van Alempop, dat plaatsvindt op vrijdag 1 en...

     

    Between

    Auteur: Jessica Warman Uitgever: Van Goor Pagina's: 352 ISBN: 978-90-4751-676-7 Op de ...

     

    Historisch misdaaddrama over lokale geschiedenis

    Film: De Bende van Oss S.E. Regisseur: André van Duren Duur: 108 minuten Genre: Misdaa...

     

    Onrechtmatige concurrentie

    Concurrentie is toegestaan en kan zelfs goed zijn voor de economie. Maar bedrijven zijn ni...

     

    PortaPuzzle

    Alhoewel legpuzzels al meer dan een eeuw bestaan, komen pas aan het eind van jaren tachtig...
    Advertentie

    Aanbevolen Links

    www.landerd.net
    Bedrijfsgegevens van Landerdse bedrijven en professionals.
    www.petersbouw.nl
    Vakbekwaam in alle bouwdisciplines
    www.debouwklus.nl
    Bouwklus? De Bouwklus!
    www.dienblad.nl
    Uitgaan in de regio.
    www.oss.nl
    Site van de Gemeente Oss
    www.landerd.nl
    Site van de gemeente Landerd
    www.uitleg.nl
    Bureau voor journalistiek en vormgeving