Compliment
ZEELAND – ZLTO en LTO Vollegrondsgroente.net hielden vrijdag 16 september voor het eerst een open dag op het land van tuinbouwbedrijf Compliment BV in Zeeland. “De dag is heel goed verlopen. We hebben honderd à honderdtwintig mensen op bezoek gehad. Tachtig procent van de bezoekers waren professionele telers uit diverse regio's van Nederland, zoals Noord-Holland en Limburg. De overige twintig procent mensen die toevallig langsfietsen of kennissen uit de omgeving”, vertelt Frans Verwer van ZLTO.
De open dag was bedoeld voor bladgewassen- en vollegrondgroentetelers. “We wilden ondernemers uit de sector de kans bieden elkaar te treffen en hun nieuwe machines en producten te presenteren. Maar ook als je als boer vragen had over ziektes in een plant, kon je hier terecht ”, zegt Verwer.
Tevens was het de gelegenheid voor mensen uit de omgeving om Compliment te leren kennen. “Mensen weten te weinig van tuinbouw af. We willen aan ons imago werken. We willen laten zien wat we doen en wat onze machines kunnen”, legt Jolanda Nooijen, financieel directeur van de onderneming, uit.
Informatiemarkt
Bezoekers konden op de informatiemarkt voorlichting krijgen over diverse sectorgerelateerde producten als zaden, koeling of bodemverbeteraars. Op het land werden er demonstraties gegeven met machines voor het planten van slaplantjes, het schoffelen van onkruid en het beregenen van het land.
Dat ZLTO koos gebruik te maken van de faciliteiten van Compliment is geen toeval. “We werken graag samen met ondernemers die vooruitstrevend zijn en natuurlijk lid zijn van ZLTO. We kijken naar de ondernemer die er staat. We willen graag verbetering en duurzaamheid. Compliment past in dat plaatje”, legt Verwer uit.
Volgens Nooijen bereikt het bedrijf duurzaamheid door gebruik te maken van de nieuwste apparatuur voor duurzame productiemethoden. Zo heeft de onderneming zelf een nieuwe machine ontwikkeld die het mogelijk maakt om het hele jaar door groente te telen. Dus ook in de winter. “De machine bestaat uit een loopband waar plantjes in een potje staan. De plantjes worden automatisch bevochtigd en gevoed. De machine staat in een grote ruimte waar licht en warmte kunstmatig gereguleerd worden. Zo kun je dadelijk in de Sahara de machine in een zeecontainer zetten, je slaat een put voor het water en heb je verse groente”, vertelt Nooijen. Momenteel teelt Compliment 65.000 plantjes sla per hectare op jaarbasis. Dat betekent 9 miljoen ijsbergplanten per jaar. En dat is dan nog alleen maar de sla.
Simone van de Wijdeven









0 Reacties