Schaijkse zaak vanaf de zomer in een nieuw jasjeSCHAIJK – Schoppema De Alleswinkel in Schaijk gaat met ingang van komende zomer verder onder de vlag van Marskramer. In de nieuwe formule kunnen klanten als vertrouwd terecht voor een compleet assortiment huishoudelijke artikelen, speelgoed, cadeau-artikelen en seizoensgebonden producten. De collectie meubels en verlichting verdwijnt. De overgang naar het Marskramer-concept betekent ook de terugkeer van Friso Schoppema, die het stokje gaat overnemen van zijn vader Frans. Vanaf november, wanneer Frans Schoppema 65 wordt, komt de franchiseformule officieel in handen van Friso.
Friso (38) is de vierde generatie van de bekende Schaijkse ondernemersfamilie Schoppema. Zijn overgrootvader begint in 1915 met een bedrijf in taxivervoer, fiets- en bromfietsverkoop. De zaak - destijds gevestigd in de Schutsboomstraat op de plek van de huidige Kruidvat - groeit in 1938 uit tot een echte dorpswinkel waar een keur van verschillende producten verkrijgbaar is. In 1966 neemt Frans Schoppema het winkelbedrijf over van zijn vader Jan en verhuist de zaak naar de huidige locatie aan de Runstraat in Schaijk. Daar wordt de Alleswinkel in de jaren daarna steeds verder uitgebreid, onder meer met een extra dependance in 1984.
Nieuwe frisse uitstraling
Schoppema De Alleswinkel wordt komende zomer in een volledig nieuw jasje gestoken. De zaak wordt niet alleen voorzien van de kenmerkende ‘Marskramer-look’, maar krijgt ook een veel opener en moderner karakter. “De service en klantvriendelijkheid die de mensen gewend zijn, blijven echter behouden. Net zoals de ruime gratis parkeergelegenheid en de scherpe prijzen”, benadrukt Friso Schoppema.
Bekend terrein
Friso heeft tussen 1993 en 2003 ook al tien jaar meegedraaid in De Alleswinkel en weet zich derhalve op bekend terrein. “Ik heb er erg veel zin in”, vertelt hij. “Ik heb altijd al de drive gehad om iets voor mezelf te gaan doen, om alles naar eigen wens in te vullen. Die kans krijg ik nu. Het is een mooie uitdaging om ook binnen de Marskramer-formule onderscheidend te zijn, om nét even iets extra’s te doen voor de klanten.”
De overgang naar de Marskramer-formule betekent ook dat mensen vaker een folder in de bus krijgen met de laatste aanbiedingen. Daarnaast is er de mogelijkheid om online te shoppen in de Marskramer-webwinkel.
Frans Schoppema blijft voorlopig nog gewoon werkzaam in de winkel. “Helemaal loslaten kan ik het echt nog niet na 46 jaar”, lacht hij. “Maar als ik in november 65 word, ga ik het wel wat rustiger aan doen.”









0 Reacties