'Wij richten ons op alle facetten binnen de bouwkunde'
SCHAIJK/MILSBEEK - BTA Reek, het bouwtechnisch teken- en adviesbureau van Paul School op het industrieterrein in Schaijk, is sinds 1 januari van dit jaar uitgebreid met de komst van Simon Visser. De oud-studiegenoot van School had een eigen bedrijf in het Noord-Limburgse Milsbeek, waar hij vandaan komt. Het nieuw ontstane bedrijf, dat verder gaat onder de naam S2P, richt zich op alle mogelijke facetten binnen de bouwkunde. "Voor zowel bedrijven als particulieren kunnen wij nieuwbouw- en verbouwplannen volledig verzorgen."
Door de fusie kan S2P een breed pakket aan diensten aanbieden. "Planontwikkeling gebeurde al bij BTA, maar vrij summier. We wilden deze activiteit naar een hoger niveau brengen en dat kan met de komst van Simon", legt Paul School uit. Milsbekenaar Simon Visser heeft een studie vastgoed gevolgd. In zijn vorige bedrijf lag de nadruk dan ook op vastgoedanalyse. Waar het bedrijf van School werkte vanaf de ontwerpfase, stond bij Visser het voortraject centraal. Deze activiteiten zijn nu in één bedrijf ondergebracht. Door de fusie is ook het werkgebied flink vergroot. Visser richtte zich op de regio Nijmegen en Noord-Limburg en School bestreek de Brabantse markt. Samen kunnen ze nu deze hele streek bedienen.
S2P
Het nieuwe bedrijf, dat zes werknemers telt, gaat verder onder een andere naam. Paul School: "BTA dekte de lading niet meer, want S2P is meer dan alleen een bouwtechnisch teken- en adviesbureau." School omschrijft de werkzaamheden van het bedrijf als volgt: "Met BTA verzorgden wij het volledige ontwerp, maakten tekeningen die nodig zijn voor het verkrijgen van een bouwvergunning en toetsten het ontwerp aan allerlei eisen." Dit pakket van bedrijfsactiviteiten is binnen S2P enigszins uitgebreid. "Als je stelt dat BTA zich bezighield met alles van ontwerp tot en met oplevering, dan verzorgt S2P alle activiteiten van initiatief tot en met oplevering", verklaart Visser.
De werkzaamheden van S2P zijn te verdelen in vier kernactiviteiten: planontwikkeling, ontwerp, bouwtechniek en bouwmanagement.
Planontwikkeling en ontwerp
S2P onderzoekt voor langetermijnprojecten wat de mogelijkheden zijn voor een stuk grond of pand en onderhandelt met de gemeente over eventuele verandering van het bestemmingsplan. Daarnaast is het bedrijf actief op het gebied van vastgoedadvisering. Zo voert S2P onder meer haalbaarheidsonderzoeken uit voor projectontwikkelaars en grondexploitaties en maakt zij rendementsberekeningen ten behoeve van investeringen van derden.
Intern houdt het bedrijf zich bezig met ontwerpen. Voor sommige grote projecten wordt een architect in de arm genomen. De twee jonge ondernemers zijn zich momenteel aan het oriënteren op de mogelijkheid om binnen nu en een paar jaar een architectenbureau in het bedrijf te integreren.
Bouwtechniek en -management
Een ontwerp moet uitvoerbaar zijn en aan alle eisen en wetten voldoen. S2P zet het ontwerp daarom om in een tekening met gegevens om het te kunnen bouwen, dit heet bouwtechniek. Tenslotte begeleidt het bedrijf het proces van bouwfase tot aan oplevering door erop toe te zien dat de aannemer bouwt volgens de wensen van de opdrachtgever. Dit is een tijdrovende bezigheid en de opdrachtgever heeft er zelf vaak geen tijd voor. Na deze laatste fase volgt nog een stukje nazorg, zoals bijvoorbeeld het maken van een exploitatiebegroting.
S2P hecht veel waarde aan persoonlijke aandacht voor haar klanten. "Wij voeren tijdens het ontwerp- en uitwerkproces intensief overleg met de opdrachtgever, zodat zijn persoonlijke wensen en eisen optimaal worden verwerkt in het eindresultaat."
S2P is gelegen aan de Hoogschaijksestraat 11a in Schaijk. Voor meer informatie: 0486-464722 of www.s2pbv.nl .









0 Reacties