Thuis Ondernemend Nader bekeken Ongewenste vakantiesouvenirs

Ongewenste vakantiesouvenirs

E-mailadres

Birgit Derix, Dierenkliniek SchaijkIn het buitenland, zeg maar vanaf Frankrijk en zuidelijker, zijn er bepaalde parasieten die bij ons in Nederland geen of slechts een beperkte rol spelen. Om nu te voorkomen dat je hond deze als souvenir mee naar huis neemt, zul je voorzorgsmaatregelen moeten treffen.

Hartworm
Hartworm is voor de kijkers van Animal Cops geen onbekende, bijna alle zwerfhonden in deze serie zijn besmet. Besmette muggen brengen tijdens het steken de larfjes van deze worm de bloedbaan in. In hart en longvaten kunnen deze uitgroeien tot wormen van 20 centimeter lengte. Logisch dat het hart dan niet goed meer kan functioneren. Tegen de muggen valt weinig te beginnen, maar preventief behandelen tegen longworm voorkomt problemen.

Leishmania
De parasiet Leishmania wordt overgebracht door zandvliegjes en dan met name rond de Middellandse zee. Eenmaal besmet kan het maanden tot jaren duren voor er ziekteverschijnselen optreden; ernstige huidklachten, maar ook aantasting van lever, milt en nieren is mogelijk. Eenmaal besmet blijft besmet, maar de ziekte kan met medicijnen vaak wel onder controle gehouden worden.

Aangezien zandvliegjes vooral rond zonsondergang actief zijn, kun je honden rond die tijd het beste binnenhouden. Verder moet je iets gebruiken wat vliegenwerend werkt. Sinds kort is er ook een vaccin op de markt. Indien je een wat langduriger verblijf voor ogen hebt, is dit zeker aan te raden.

Babesiose en Ehrlichiose
Babesiose wordt door bepaalde teken overgebracht. De afgelopen jaren is deze teek ook in Nederland gesignaleerd en er zijn dan ook enkele kleine uitbraken van Babesiose geweest. De parasiet maakt de hond doodziek, met hoge koorts en rode urine.

Ook Ehrlichiose is een ziekte die door teken wordt overgebracht, met een doodziek dier als gevolg.

Lyme
Lyme, voor veel mensen geen onbekende. Komt overal voor, dus niet alleen in Nederland. Het schijnt dat een kwart van de honden in ons land er antistoffen tegen hebben. Dat betekent dat ze ooit een besmette teek hebben gehad. Honden zijn echter niet zo gevoelig voor Lyme. Mensen helaas wel.

Kortom: teken bestrijden op het dier, met een goede 'spot on' (druppeltje in de nek) of tekenband en zorg dat je een tekentangetje bij je hebt, mocht er toch een teek aangehecht zijn. Wanneer je ze binnen een dag verwijdert, is de kans zeer klein dat ze de ziekteverwekkers overbrengen.

 

Indien u uw vakantiebestemming weet, geven wij u graag advies op maat over de te nemen preventieve maatregelen.

 

Ik wens iedereen een fijne vakantie.

 

Birgit Derix, Dierenkliniek Schaijk, 0486-463636

 

0 Reacties

Plaats een reactie

 
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
(advertentie)
Banner
Banner
Banner
Banner
----
(advertentie)
Banner

Selectie van de laatste tweets in, uit en over Landerd, Herpen en Ravenstein:

Specials

 

Sexy in dierenprint

De bikinimode dit jaar is te herkennen aan de felle kleuren. Ook zijn de bikini’s zonder...

 

Voorjaarswoonmodetrend Eurasian

Werelds wonenHet Verre Oosten is van grote invloed op het Westen, en andersom. Dit zien we...

 

Groene Reisgids Kreta

De serie Groene Gidsen van Michelin is een beproefde en betrouwbare reisgidsenreeks. Of je...

 

Bloeiende bollen zorgen voor exotische sfeer in de tuin

Tot voor kort was een tuin, balkon of terras vol lelies, gladiolen of dahlia’s alleen we...

 

De onweerstaanbare charme van een oldtimer - Deel 4

Voor sommigen is het een uit de hand gelopen hobby, voor anderen hun lust en leven. Hoe ...

 

Pinkpop: van Queens tot Kings

Vrijdag 14 tot en met zondag 16 juni in LandgraafLANDGRAAF - Het lijkt al een traditie: Pi...

 

De opkomst van Nyphron

Het is oorlog in Melengar. Nu de ware Erfgenaam van het land is verdwenen en een valse kon...

 

Avontuurlijke familiefilm in bijzondere setting

De oude koning van Katoren is stervende en vertelt aan zijn vriend en kamerheer Gervaas da...

 

Gedwongen ontslagen: hoe het níet moet!

Alvorens werknemers te mogen ontslaan, zult u eerst toestemming aan het UWV WERK-bedrijf (...

 

PortaPuzzle

Alhoewel legpuzzels al meer dan een eeuw bestaan, komen pas aan het eind van jaren tachtig...
Advertentie

Aanbevolen Links


www.vtu-telecom.nl
De grootste mobiel telecom specialist.
www.landerd.net
Bedrijfsgegevens van Landerdse bedrijven en professionals.
www.petersbouw.nl
Vakbekwaam in alle bouwdisciplines
www.debouwklus.nl
Bouwklus? De Bouwklus!
www.dienblad.nl
Uitgaan in de regio.
www.oss.nl
Site van de Gemeente Oss
www.landerd.nl
Site van de gemeente Landerd
www.uitleg.nl
Bureau voor journalistiek en vormgeving