ZEELAND - Soospop, het festival voor mensen met een beperking, is terug van weggeweest. Op zaterdag 14 april vindt de zesde editie van het evenement plaats in zaal Ambianz en herberg D'n Brouwer in Zeeland. De laatste aflevering van Soospop dateert uit 2008. Toen traden onder meer René Schuurmans en WC Experience op. Dit jaar prijken de namen van onder anderen Pater Moeskroen, de Wousband, Heavy Hoempa en Danny op het festivalaffiche.
De organisatie van de zesde editie van Soospop is in handen van een nieuwe groep vrijwilligers. Zij zijn druk in de weer om het festival weer tot een groot succes te maken. "Maar natuurlijk vooral om mensen met een beperking een fantastische dag te bezorgen", geeft Anne Peters van Stichting Soospop aan.
GeschiedenisSoospop vond voor het eerst plaats in 1999. Anne Peters: "Het is ontstaan vanuit de Zeelandse soos Ons Hukske, een disco-avond voor mensen met een verstandelijke beperking. Er traden daar regelmatig bandjes op die allemaal enthousiast waren en nog een keer wilden komen spelen. Na de eerste editie in 1999 volgde elke twee jaar een nieuwe en succesvollere editie. In 2008 stond de vijfde en tot nu toe laatste editie op het programma."
De Wousband
De eerste vier acts voor het festival op 14 april zijn inmiddels bekend: Pater Moeskroen, Wousband, Heavy Hoempa en Danny. Pater Moeskroen brengt een aanstekelijke mix van vrolijke pop-folkdeunen en humoristische teksten. De Wousband dankt zijn naam aan zijn optreden tijdens het WousWeekend van De Smouskes. De band bestaat uit vier Zeelandse artiesten: Pieter van Schooten, Colin Dekkers, Martie Vollenberg en Harrie Vollenberg. Zij zijn van alle markten thuis, van meezingers tot een smartlap.
Heavy Hoempa
Heavy Hoempa bestaat uit zeven blazers en een drummer. De formatie speelt 'brassrock' met een knipoog naar hardrock. Verrassende uitvoeringen van herkenbare gouwe ouwen van onder meer Rammstein, Nirvana, Kiss, Guns N' Roses en AC/DC. Heavy Hoempa speelde eerder op FestyLand en als supportact van Candy Dulfer.
Zanger Danny bracht al vier cd's uit en trad al op met bekende artiesten als Frans Bauer, Wolter Kroes en Dana Winner. Deze zanger uit het Gelderse Rossum won in 2007 met speels gemak het Eurovisie Songfestival voor mensen met een beperking in Portugal.
Meer info
De organisatie van Soospop is voor het festival van dit jaar nog op zoek naar enthousiaste vrijwilligers. Kijk voor meer info op de website www.soospop.nl. Hier staat ook informatie over de verkoop van tickets.









Carla van Asseldonk, secretaris KMLB schreef deze reactie
Soospop in Zeeland is terug van weggeweest
woensdag 08 februari 2012
Geweldig nieuws! De kerngroep Mensen met een Lichamelijke Beperking wensen jullie veel succes!
Carla van Asseldonk
secretaris KMLB