Partij: DS97
Lijsttrekker: Peter Raaijmakers
Leeftijd: 55
Motto partij: Betrokken en actief
Favoriete landelijke politicus: Pieter van Geel (CDA)
Website: www.ds97schaijk.nl
Drie belangrijkste programmapunten:
- Zorg; bouw van zorgwoningen en 24-uurszorg. Met name in Schaijk, in Reek is al veel gerealiseerd.
- Upgrading DAW
- Centrum van Schaijk (met input van Movement Real Estate)
Wat had de afgelopen vier jaar anders gemoeten:
Er is de afgelopen vier jaar best wat gerealiseerd, maar het had allemaal wat sneller gemoeten. Er is veel gebouwd, DAW is in gang gezet, er komen zorgappartementen bij de Rabobank. Dat heeft allemaal te lang geduurd. DAW heeft bijvoorbeeld vier jaar moeten wachten en krijgt nu net voor de verkiezingen pas uitsluitsel.
Wat moet de komende vier jaar nu echt eens worden gerealiseerd in Landerd:
Het centrum van Schaijk en meer zorgwoningen. In Zeeland de brede school en het MFC. Ik vind onderwijshuisvesting erg belangrijk. In Schaijk is nu alles op orde, in Reek komt dat de komende jaren ook wel goed. In Zeeland wordt de bouw van de brede school echter opgehouden door de grote plannen rondom het MFC. Daarom pleit ik ervoor eerst de brede school te bouwen. Het ontwikkelen van de Zeelandse centrumplannen neemt veel te veel tijd in beslag, ik hoop dat het in Schaijk voortvarender gaat.
Landerd zal de komende jaren, net als andere gemeenten, de broekriem aan moeten trekken. Op welke terreinen denkt DS97 bezuinigingen te kunnen doorvoeren:
We moeten vooral efficiënter en effectiever omgaan met onze uitgaven en kijken waaraan we onze middelen uitgeven. Als we veel realiseren in de woningbouw dan kan het juist middelen op leveren met zogenaamde biowoningen. Daarnaast zit er veel geld in grondexploitatie. Als we bezuinigen dan moeten we dat niet doen op de (portemonnee van de) mens, maar meer op milieu.
Overweegt DS97 de burgers lastenverzwaringen op te leggen:
In principe zijn wij tegen lastenverzwaring, maar mocht het echt nodig zijn dan willen we dat de opbrengsten ten goede komen aan het voorzieningenniveau in Landerd. We hebben goede voorzieningen binnen de gemeente, maar die kunnen we dan optimaliseren. Ik wil echter benadrukken dat we eerst moeten kijken waar geld te halen is voordat we overgaan tot verhoging van de OZB. We willen de lastendruk niet laten stijgen.
Met welke partij heeft DS97 de meeste raakvlakken:
Als je heel reëel bent en alle verkiezingsprogramma's naast elkaar legt dan komt tachtig procent van de punten overeen. Als je naar de verschillen kijkt hebben we bij sommige zaken duidelijk overeenkomst met Progressief Landerd, bij andere zaken juist weer meer met CDA.
En met welke partij heeft DS97 het minst op:
Wij sluiten van tevoren geen enkele partij uit, maar wachten de verkiezingsuitslag af. De kiezers bepalen de zetelverdeling en dat respecteren wij. Pas als die bekend is gaan we kijken naar de coalitievorming. De afgelopen vier jaar hebben we veel in gang gezet, maar het is nog niet af. Daarom zou ik het liefst de komende vier jaar de lopende zaken afmaken en niet per se nieuw beleid ontwikkelen.
Beoordeling wethouders in afgelopen raadsperiode (cijfer 0-10 en toelichting):
Chris School: 7; Chris heeft een ongeëvenaarde dossierkennis en is communicatief erg vaardig, maar loopt vaak vooruit op de troepen. Hij weet en doet veel, maar moet het college meer meenemen in zijn proces. Een 8 voor dossierkennis en een 6 voor samenwerken, dus gemiddeld een 7.
Annette van Delft: 5; Met Annette heb ik niet samengewerkt, maar ik denk dat ze wel een goede bestuurder was. Ik heb een deel van haar portefeuille overgenomen en hoorde vaak positieve berichten. Haar valkuil was echter dat ze niet tussen de burgers stond. Ze had een hautaine blik en was afstandelijk. Een 7 voor haar kwaliteiten als bestuurder, maar een 4 voor haar relatie met de burgers. Dan kom ik uit op een 5.
Peter Raaijmakers: 7; Ik heb getracht me als bestuurder tussen de bevolking te bewegen en mijn steentje bij te dragen aan de maatschappij. Ik geloof dat dat wel goed gelukt is. Ik heb toch een aantal zaken gerealiseerd, vooral in de zorg.
Jos van der Wijst: 8; Jos is een hele aardige man waar je perfect mee samen kunt werken. Ik vind het dan ook jammer dat hij stopt, was graag met hem samen verdergegaan. Jos heeft veel oog voor de natuur en brengt de nodige kennis mee vanuit de provincie. Hij is gedreven, maar kan ook erg eigenwijs zijn. Jos krijgt van mij een 8. Dat punt heb ik gebaseerd op de persoon Jos van der Wijst, een man met een sociaal hart.
Hoeveel wethouders moeten er komen:
Er moeten komende periode minimaal drie wethouders komen. Officieel is vier zelfs toegestaan. Landerd heeft behoefte aan stabiliteit en dat bereik je door een breed college met een groot aantal zetels.
Prognose verkiezingen (aantal zetels):
CDA: 3
DS97: 4
Progressief Landerd: 3
RPP: 5









0 Reacties