Diverse klussen aangemeld
LANDERD – Het Oranjefonds houdt op 16 en 17 maart voor de achtste keer NL Doet, de grootste vrijwilligersactie van ons land. Maatschappelijke organisaties in de gemeente Landerd meldden zeven klussen aan voor NL Doet, waarvoor zich al talloze vrijwilligers hebben aangemeld. Voor het eerst zijn in 99 procent van alle gemeenten klussen te doen op 16 en 17 maart. Een record. Het Oranje Fonds roept iedereen op om zich op deze dagen in te zetten voor sociale organisaties.
Maatschappelijke organisaties maken dit jaar in groten getale gebruik van NL Doet. Er zijn nu al 6.629 klussen aangemeld, veertig procent meer dan vorig jaar op dit tijdstip. Tijdens NL Doet verzetten vrijwilligers werk waar de organisaties normaal niet aan toekomen. Voor tweederde van de klussen vroegen de klusorganisaties bij het Oranje Fonds een kleine financiële bijdrage aan voor bijvoorbeeld klusbenodigdheden.
Reek, Schaijk en Zeeland
Op de speciale website staan op dit moment zeven klussen in Landerd. Zo zoekt De Nieuwe Hoeven in Schaijk vrijwilligers voor de bouw van een kippen- en konijnenren voor haar bewoners en kan Scouting Schaijk een helpende hand gebruiken bij de uitbreiding van haar magazijn. Voor de aanleg van het natuurspeelterrein aan 't Oliemeulen in Schaijk hebben zich de benodigde 52 vrijwilligers inmiddels aangemeld.
De zorgboerderij van de familie Kappen aan de Steeg in Reek zoekt enkele vrijwilligers voor het opknappen van de tuinkas, het inrichten van de belevingstuin en het vervaardigen van een laarzenrek en een schoenenveegborstel.
In Zeeland worden vrijwilligers gezocht voor het 'social event' tijdens de Halfvastenfeesten.
Herpen
Zorgcentrum Maasland in Herpen verwelkomt op vrijdag 16 maart vrijwilligers die willen assisteren tijdens het uitstapje voor de bewoners. Pluryn is op zoek naar mensen die mee willen helpen met het 'oppimpen' (onder andere schilderen, red.) van de kantine van Theehuis Bloesem.
Aanmelden voor de klussen kan via de website http://www.nldoet.nl/.









0 Reacties