Jubileumfeest in zaal Thekes in HerpenREEK/HERPEN – De broers Erich (39) en Kees van der Velden (48) hebben niet alleen hun bloedband gemeen, ze delen ook hun liefde voor muziek. Samen vormen zij al twintig jaar het orkest Jersey. Kees en Erich bespelen samen vier instrumenten: keyboard, saxofoon, accordeon en drums. Ook zingen ze allebei. Aan de vooravond van hun twintigjarig jubileum maken de broers zich op voor hun jubileumfeest dat 2 juni (Hemelvaartsdag) plaatsvindt bij Thekes in Herpen.
Toen in 1991 de muzikale poorten voor de broers open gingen, werden zij al snel graaggeziene gasten bij kermis, feest of festival. De mannen van Jersey wisten zich gaandeweg te ontplooien en besloten van hun hobby hun beroep te maken. Naast het muzikaal verzorgen van feesten en partijen, produceerden de broers de afgelopen jaren negen cd’s en drie dvd’s onder het label van Rood Hit Blauw. Tijdens de feestavond presenteert het tweetal tevens een nieuwe cd, getiteld Jersey - 20 jaar De Muzikant.
Doorbraak
Met hun jubileumfeestje voor de boeg zijn de broers ervan overtuigd dat ze nog lang niet zijn uitgespeeld. Over hun ambities zijn de broers nuchter. Erich: “Een doorbraak komt of hij komt niet. Het zou leuk zijn. We gaan gewoon op dezelfde voet door. En we geven honderd procent.” Het duo doet artiesten niet na, maar geeft een eigen interpretatie aan liedjes. “Er zijn al genoeg Jan Smitten en Frans Bauers. Wij zijn gewoon onszelf”, stelt Kees.
20 jaar Jersey wordt gevierd cafe-zaal Thekes in Herpen. Aanvang is om 20 uur, entree is gratis. Voor meer info: www.orkestjersey.nl.

















0 Reacties