Thuis Nieuws Velp Kunst uit het Hart in Velps kerkje

Kunst uit het Hart in Velps kerkje

E-mailadres
VELP - Ger Driessen en John van Donzel zijn de conservatoren van een bijzondere expositie, die op 11, 12, 18 en 19 februari tussen 11 en 17 uur in het Kunstkerkje in Velp te zien is. Driessen en Van Donzel zijn verbonden aan De Waalboog, een organisatie voor kwetsbare ouderen en jong dementerenden in Nijmegen. Welzijn is een van de speerpunten van hun zorgbeleid.

Ger Driessen (Academie voor Beeldende Kunsten Arnhem) verzorgt samen met een aantal andere kunstenaars, vrijwillig, wekelijks het kunstatelier. John van Donzel is een van de begeleiders van de dagbehandeling van De Boog. In het kunstatelier van De Waalboog komt Ger Driessen mensen tegen met verborgen talent op het gebied van de beeldende kunst. Soms herontdekken mensen na hun pensionering zichzelf op het gebied van kunst: muziek, beeldende kunst, literatuur enzovoort.

Het kunstatelier bestaat al een paar jaar en iedereen kan meedoen. “Ook als er sprake is van een ziekte in de hersenen. Het gaat erom wat je nog wel kunt doen”, zegt kunstenaar Driessen. De kunstenaars die begeleiden, stimuleren maar nemen niet over. Ook bij mensen met een ziekte als dementie, is talent te ontdekken. De kleurkeuze is vaak bijzonder. De vertaling van bestaande concepten naar de beleving van de kunstenaar is een verrassend gewaarwording. Schilderen vanuit het verleden, bijvoorbeeld het kasteel van een geboorteplaats, wordt soms in een ander perspectief weergegeven. Er horen dan ook verhalen bij, die maken het beeld compleet.
Op dagbehandeling de Boog worden beelden van natuurlijke materialen gemaakt. Ook delen van meubels worden bewerkt tot objecten. De Boog toont prachtige kleurige vogelhuisjes en de “mondriaanklappers” zijn op maat gesneden. De medewerkers van De Boog zijn even trots op het werk van hun cliënten als de cliënten zelf. Elke dag komen er ongeveer tien cliënten de dagbehandeling bezoeken.
Belangrijk is het enthousiasme van de kunstenaars van het atelier en de cliënten van de Boog. Meedoen met een expositie? “Natuurlijk”, zeggen zij en hun mantelzorgers. “Een expositie betekent dat je meetelt, dat je iets van jezelf kunt laten zien en dat is belangrijk”. Fotograaf Anton Houtappels heeft het proces van werken vastgelegd. Tijdens de tentoonstelling in het kunstkerkje in Velp zijn deze foto’s te zien.

Kijk voor alle info op www.kunstinhetkerkje.nl.
 
(advertentie)
Banner
Banner
Banner
Banner
----

Lees ook Arena Magazine

(advertentie)
Banner

Specials

 

Ssssslangenprints

De trend van de slangenprints van afgelopen zomer houdt ook het winterseizoen in een stevi...

 

Winterse woontrends

De verfijning en elegantie van de jaren vijftig zijn van grote invloed op nieuwe mode- en ...

 

Arena-verslaggever Paul Verstegen na zestig dagen ‘down under’ weer thuis

‘Ik heb het gevoel dat ik niet alleen op reis was’ Arena-verslaggever Paul Verstegen ...

 

Potroos: elegante beauty vol verhalen

De koningin der bloemen wordt ze ook wel genoemd. De roos is voornamelijk bekend als snijb...

 

Nieuwe Hyundai Santa Fe debuteert in New York

Vanaf de zomer leverbaar in Nederland SCHAIJK/NEW YORK - Op de Autoshow van New York stel...

 

De Dijk en 90's Night op Alempop

ALEM - Het programma van de vijftiende editie van Alempop, dat plaatsvindt op vrijdag 1 en...

 

Between

Auteur: Jessica Warman Uitgever: Van Goor Pagina's: 352 ISBN: 978-90-4751-676-7 Op de ...

 

Historisch misdaaddrama over lokale geschiedenis

Film: De Bende van Oss S.E. Regisseur: André van Duren Duur: 108 minuten Genre: Misdaa...

 

Sleetje rijden

Rare titel terwijl de lente al begonnen is. Ik wil het echter niet hebben over sneeuwpret,...

 

PortaPuzzle

Alhoewel legpuzzels al meer dan een eeuw bestaan, komen pas aan het eind van jaren tachtig...
Advertentie